BLANKFACTOR S.R.L.
Revenue
45.8M
2024
Profit
1.7M
2024
Employees
97
2024
Margin
3,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BLANKFACTOR S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul IT, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 45.8M lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #201 la cifra de afaceri, #660 la profit, #200 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BLANKFACTOR S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul IT, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 45.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #201 la cifra de afaceri, #660 la profit, #200 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 25.7× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 23.9× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| JPARD SOLUTIONS SRL | 45.3M | 101 | IT |
| COMPUTACENTER SERVICES S.R.L. | 47.6M | 108 | IT |
| INGENUITY SYSTEMS SRL | 44.7M | 107 | IT |
| WIRTEK SRL | 39.9M | 98 | IT |
| AVAST SOFTWARE ROMANIA S.R.L. | 48.9M | 98 | IT |
| DDROIDD LIMITED S.R.L. | 43.2M | 87 | IT |
| ADORE ME SRL | 49.7M | 99 | IT |
| SNYK SOFTWARE ROMANIA S.R.L. | 40.1M | 102 | IT |
| RADCOM S.A. | 51.2M | 96 | IT |
| NOBUG CONSULTING SRL | 44.4M | 95 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.7%
- CA / angajat
- 489K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 45.8M
- Profit net
- 1.7M
- Angajați
- 97
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 45.8M | 1.7M | 97 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BLANKFACTOR S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BLANKFACTOR S.R.L.(current)
- Revenue
- 45.8M
- Employees
- 97
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #6.656
- JPARD SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 45.3M
- Employees
- 101
- Profit
- 5.3M
- Rank RO
- #6.959
- COMPUTACENTER SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 47.6M
- Employees
- 108
- Profit
- 8.7M
- Rank RO
- #6.636
- INGENUITY SYSTEMS SRL
- Revenue
- 44.7M
- Employees
- 107
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #7.053
- WIRTEK SRL
- Revenue
- 39.9M
- Employees
- 98
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #7.788
- AVAST SOFTWARE ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 48.9M
- Employees
- 98
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #6.480
- DDROIDD LIMITED S.R.L.
- Revenue
- 43.2M
- Employees
- 87
- Profit
- 5.5M
- Rank RO
- #7.272
- ADORE ME SRL
- Revenue
- 49.7M
- Employees
- 99
- Profit
- 7.2M
- Rank RO
- #6.361
- SNYK SOFTWARE ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 40.1M
- Employees
- 102
- Profit
- -2.7M
- Rank RO
- #7.751
- RADCOM S.A.
- Revenue
- 51.2M
- Employees
- 96
- Profit
- 216K
- Rank RO
- #6.162
- NOBUG CONSULTING SRL
- Revenue
- 44.4M
- Employees
- 95
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #7.098
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BLANKFACTOR S.R.L.(current) | 45.8M | 97 | 1.7M | #6.656 |
| JPARD SOLUTIONS SRL | 45.3M | 101 | 5.3M | #6.959 |
| COMPUTACENTER SERVICES S.R.L. | 47.6M | 108 | 8.7M | #6.636 |
| INGENUITY SYSTEMS SRL | 44.7M | 107 | 1.7M | #7.053 |
| WIRTEK SRL | 39.9M | 98 | 1.1M | #7.788 |
| AVAST SOFTWARE ROMANIA S.R.L. | 48.9M | 98 | 2M | #6.480 |
| DDROIDD LIMITED S.R.L. | 43.2M | 87 | 5.5M | #7.272 |
| ADORE ME SRL | 49.7M | 99 | 7.2M | #6.361 |
| SNYK SOFTWARE ROMANIA S.R.L. | 40.1M | 102 | -2.7M | #7.751 |
| RADCOM S.A. | 51.2M | 96 | 216K | #6.162 |
| NOBUG CONSULTING SRL | 44.4M | 95 | 2.8M | #7.098 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BLANKFACTOR S.R.L.(you) | JPARD SOLUTIONS SRL | COMPUTACENTER SERVICES S.R.L. | INGENUITY SYSTEMS SRL | WIRTEK SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 45.8M | 45.3M | 47.6M | 44.7M | 39.9M |
| Profit | 1.7M | 5.3M | 8.7M | 1.7M | 1.1M |
| Margin | 3,7% | 11,7% | 18,3% | 3,8% | 2,7% |
| Employees | 97 | 101 | 108 | 107 | 98 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BLANKFACTOR S.R.L.”.