MOBICOM S.R.L.
Revenue
1.8M
2024
Profit
190K
2024
Employees
18
2024
Margin
10,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MOBICOM S.R.L. este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #1.036 la cifra de afaceri, #617 la profit, #352 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MOBICOM S.R.L. este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #1.036 la cifra de afaceri, #617 la profit, #352 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 16.3× față de media industriei
Compania este 3.4× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DIAMICO SRL | 1.8M | 18 | Lemn și produse din lemn |
| MIHTUD SRL | 1.8M | 15 | Lemn și produse din lemn |
| GMA EXPERTISE S.R.L. | 1.7M | 12 | Lemn și produse din lemn |
| SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA ARTA LEMNULUI | 2.3M | 18 | Lemn și produse din lemn |
| BINALEMN-B SRL | 1.5M | 17 | Lemn și produse din lemn |
| POLIANSKE DEREVO S.R.L. | 1.6M | 15 | Lemn și produse din lemn |
| SEL SRL | 2.1M | 16 | Lemn și produse din lemn |
| SIPROFIN S.R.L. | 1.4M | 19 | Lemn și produse din lemn |
| TELECOM SRL | 2.1M | 16 | Lemn și produse din lemn |
| E H I SRL | 1.7M | 14 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 10.8%
- CA / angajat
- 98.2K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.8M
- Profit net
- 190K
- Angajați
- 18
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.8M | 190K | 18 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MOBICOM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MOBICOM S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 18
- Profit
- 190K
- Rank RO
- #104.523
- DIAMICO SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 18
- Profit
- 1.1K
- Rank RO
- #103.349
- MIHTUD SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 15
- Profit
- -560K
- Rank RO
- #103.146
- GMA EXPERTISE S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 12
- Profit
- 35.1K
- Rank RO
- #106.094
- SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA ARTA LEMNULUI
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 18
- Profit
- 171K
- Rank RO
- #86.220
- BINALEMN-B SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 17
- Profit
- 99.3K
- Rank RO
- #119.241
- POLIANSKE DEREVO S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 15
- Profit
- 154K
- Rank RO
- #111.004
- SEL SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 633K
- Rank RO
- #92.647
- SIPROFIN S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 19
- Profit
- -79.7K
- Rank RO
- #123.478
- TELECOM SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 16
- Profit
- -373K
- Rank RO
- #91.903
- E H I SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 14
- Profit
- 53.3K
- Rank RO
- #108.516
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MOBICOM S.R.L.(current) | 1.8M | 18 | 190K | #104.523 |
| DIAMICO SRL | 1.8M | 18 | 1.1K | #103.349 |
| MIHTUD SRL | 1.8M | 15 | -560K | #103.146 |
| GMA EXPERTISE S.R.L. | 1.7M | 12 | 35.1K | #106.094 |
| SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA ARTA LEMNULUI | 2.3M | 18 | 171K | #86.220 |
| BINALEMN-B SRL | 1.5M | 17 | 99.3K | #119.241 |
| POLIANSKE DEREVO S.R.L. | 1.6M | 15 | 154K | #111.004 |
| SEL SRL | 2.1M | 16 | 633K | #92.647 |
| SIPROFIN S.R.L. | 1.4M | 19 | -79.7K | #123.478 |
| TELECOM SRL | 2.1M | 16 | -373K | #91.903 |
| E H I SRL | 1.7M | 14 | 53.3K | #108.516 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MOBICOM S.R.L.(you) | DIAMICO SRL | MIHTUD SRL | GMA EXPERTISE S.R.L. | SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA ARTA LEMNULUI |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.8M | 1.8M | 1.8M | 1.7M | 2.3M |
| Profit | 190K | 1.1K | -560K | 35.1K | 171K |
| Margin | 10,8% | 0,1% | -31,1% | 2,0% | 7,5% |
| Employees | 18 | 18 | 15 | 12 | 18 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MOBICOM S.R.L.”.