SEL SRL
Revenue
2M
2024
Profit
633K
2024
Employees
16
2024
Margin
30,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SEL SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #921 la cifra de afaceri, #202 la profit, #399 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 30.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SEL SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 30.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #921 la cifra de afaceri, #202 la profit, #399 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 46.1× față de media industriei
Compania este 3.0× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TELECOM SRL | 2.1M | 16 | Lemn și produse din lemn |
| ANDREA FOREST SRL | 2.1M | 15 | Lemn și produse din lemn |
| DIAMICO SRL | 1.8M | 18 | Lemn și produse din lemn |
| BENGLASS SRL | 2M | 14 | Lemn și produse din lemn |
| LORAND WOOD FACTORY SRL | 2.3M | 17 | Lemn și produse din lemn |
| LAZ�R NATURAL FRUITS S.R.L. | 2.3M | 15 | Lemn și produse din lemn |
| TERMOLEMN SRL | 2.1M | 22 | Lemn și produse din lemn |
| TIBSIL SRL | 2.2M | 14 | Lemn și produse din lemn |
| SZALON SRL | 2M | 14 | Lemn și produse din lemn |
| META GLOB SRL | 2M | 14 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 30.4%
- CA / angajat
- 130K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2M
- Profit net
- 633K
- Angajați
- 16
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2M | 633K | 16 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SEL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SEL SRL(current)
- Revenue
- 2M
- Employees
- 16
- Profit
- 633K
- Rank RO
- #92.647
- TELECOM SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 16
- Profit
- -373K
- Rank RO
- #91.903
- ANDREA FOREST SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 15
- Profit
- 93.3K
- Rank RO
- #90.717
- DIAMICO SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 18
- Profit
- 1.1K
- Rank RO
- #103.349
- BENGLASS SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 14
- Profit
- 69.1K
- Rank RO
- #93.953
- LORAND WOOD FACTORY SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 17
- Profit
- 58.2K
- Rank RO
- #86.117
- LAZ�R NATURAL FRUITS S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 15
- Profit
- -534K
- Rank RO
- #84.932
- TERMOLEMN SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 22
- Profit
- -394K
- Rank RO
- #90.616
- TIBSIL SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 7.7K
- Rank RO
- #89.450
- SZALON SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 14
- Profit
- 16K
- Rank RO
- #96.134
- META GLOB SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 14
- Profit
- 174K
- Rank RO
- #97.353
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SEL SRL(current) | 2M | 16 | 633K | #92.647 |
| TELECOM SRL | 2.1M | 16 | -373K | #91.903 |
| ANDREA FOREST SRL | 2.1M | 15 | 93.3K | #90.717 |
| DIAMICO SRL | 1.8M | 18 | 1.1K | #103.349 |
| BENGLASS SRL | 2M | 14 | 69.1K | #93.953 |
| LORAND WOOD FACTORY SRL | 2.3M | 17 | 58.2K | #86.117 |
| LAZ�R NATURAL FRUITS S.R.L. | 2.3M | 15 | -534K | #84.932 |
| TERMOLEMN SRL | 2.1M | 22 | -394K | #90.616 |
| TIBSIL SRL | 2.2M | 14 | 7.7K | #89.450 |
| SZALON SRL | 2M | 14 | 16K | #96.134 |
| META GLOB SRL | 2M | 14 | 174K | #97.353 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SEL SRL(you) | TELECOM SRL | ANDREA FOREST SRL | DIAMICO SRL | BENGLASS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2M | 2.1M | 2.1M | 1.8M | 2M |
| Profit | 633K | -373K | 93.3K | 1.1K | 69.1K |
| Margin | 30,4% | -17,7% | 4,4% | 0,1% | 3,4% |
| Employees | 16 | 16 | 15 | 18 | 14 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SEL SRL”.