Revenue

194K

2024

Profit

24K

2024

Employees

2

2024

Margin

12,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MIHUTECH INSTAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 194K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.592 la cifra de afaceri, #1.279 la profit, #1.151 la număr angajați din 2.843 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MIHUTECH INSTAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 194K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.3%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.592 la cifra de afaceri, #1.279 la profit, #1.151 la număr angajați din 2.843 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 80) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.592 din 2.843 companii

Top 56.0%

Vezi clasamentul

După profit

#1.279 din 2.843 companii

Top 45.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.151 din 2.843 companii

Top 40.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3M lei
Marjă medie
4.7%
Angajați medie
34

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri194K lei vs medie industrie 3M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit12.3% vs medie industrie 4.7%

Compania este 2.6× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 34

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 80) — 2024

Industry size

8.6B

RON revenue

Total companies

2.843

Total employees

95.635

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
JNT SYSTEMS S.R.L.223K2Activități profesionale
ONLY ONE SECURITY SRL198K2Activități profesionale
EXPERT IMOB SOLUTION SRL199K2Activități profesionale
INTELIGENT SERVICE SRL200K2Activități profesionale
SPEED ESCORT TEHNICS S.R.L.200K2Activități profesionale
VIDEODOM PROTECT S.R.L.202K2Activități profesionale
HQPROTECT SOLUTIONS SRL186K2Activități profesionale
T.C.P. SISTEMS SRL204K2Activități profesionale
PTK SECURITY SOLUTIONS S.R.L.184K2Activități profesionale
SMARTSAB SECURITY S.R.L.184K2Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
12.3%
CA / angajat
97.1K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 44%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    194K
    Profit net
    24K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MIHUTECH INSTAL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMIHUTECH INSTAL S.R.L.(you)JNT SYSTEMS S.R.L.ONLY ONE SECURITY SRLEXPERT IMOB SOLUTION SRLINTELIGENT SERVICE SRL
Revenue
194K
223K
198K
199K
200K
Profit
24K
88.6K
45.2K
-7K
82.8K
Margin
12,3%
39,7%
22,8%
-3,5%
41,5%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MIHUTECH INSTAL S.R.L.”.