MAVE S.R.L.
Revenue
56.1K
2024
Profit
-17.6K
2024
Employees
1
2024
Margin
-31,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MAVE S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 56.1K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #3.675 la cifra de afaceri, #4.560 la profit, #1.976 la număr angajați din 5.516 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MAVE S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 56.1K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -31.3%).
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #3.675 la cifra de afaceri, #4.560 la profit, #1.976 la număr angajați din 5.516 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 52) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.1M lei
- Marjă medie
- 6.9%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -4.5× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 52) — 2024
Industry size
33.9B
RON revenue
Total companies
5.516
Total employees
42.912
Industry growth
—
YoY
Top companies
- GLOBAL DEFENSE LOGISTICS SRL1.1B
- SCHENKER LOGISTICS ROMANIA S.A.890M
- KUEHNE + NAGEL S.R.L.700M
- CONSTANTA SOUTH CONTAINER TERMINAL SRL620M
- COMPANIA NA�IONAL� "ADMINISTRA�IA PORTURILOR MARITIME" - S.A.CONSTAN�A565M
- GEBRUDER WEISS SRL562M
- TRANSMEC RO SRL559M
- YUSEN LOGISTICS (ROMANIA) S.R.L.470M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DAVALCOR TAX S.R.L. | 52.8K | 1 | Transport |
| DAVID & MARIUS TRACTARI AUTO S.R.L. | 60.8K | 1 | Transport |
| AVIAREG S.A. | 61K | 1 | Transport |
| ALVI SRL | 51K | 1 | Transport |
| DIP PROAIR S.R.L. | 49.8K | 1 | Transport |
| EFFEVES CAR DIVISION S.R.L. | 49.5K | 1 | Transport |
| CION PARK S.R.L. | 56.1K | 1 | Transport |
| TRACT�RI DAN ANDREI S.R.L. | 56.2K | 1 | Transport |
| AYRTON LOGISTIC SRL | 56.3K | 1 | Transport |
| MARIMELCUS 82 SRL | 56.4K | 1 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 52)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -31.3%
- CA / angajat
- 56.2K
- Scor risc (0–100)
- 66
- Percentil piață (CA)
- Top 62%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 56.1K
- Profit net
- -17.6K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 56.1K | -17.6K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 52)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MAVE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MAVE S.R.L.(current)
- Revenue
- 56.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -17.6K
- Rank RO
- #556.865
- DAVALCOR TAX S.R.L.
- Revenue
- 52.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -19.7K
- Rank RO
- #562.791
- DAVID & MARIUS TRACTARI AUTO S.R.L.
- Revenue
- 60.8K
- Employees
- 1
- Profit
- 13.2K
- Rank RO
- #548.670
- AVIAREG S.A.
- Revenue
- 61K
- Employees
- 1
- Profit
- -149K
- Rank RO
- #548.283
- ALVI SRL
- Revenue
- 51K
- Employees
- 1
- Profit
- -36.5K
- Rank RO
- #565.958
- DIP PROAIR S.R.L.
- Revenue
- 49.8K
- Employees
- 1
- Profit
- 20.3K
- Rank RO
- #568.326
- EFFEVES CAR DIVISION S.R.L.
- Revenue
- 49.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -5.4K
- Rank RO
- #568.760
- CION PARK S.R.L.
- Revenue
- 56.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 11.5K
- Rank RO
- #556.901
- TRACT�RI DAN ANDREI S.R.L.
- Revenue
- 56.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -13.9K
- Rank RO
- #556.838
- AYRTON LOGISTIC SRL
- Revenue
- 56.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -47.6K
- Rank RO
- #556.668
- MARIMELCUS 82 SRL
- Revenue
- 56.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -2.9K
- Rank RO
- #556.497
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MAVE S.R.L.(current) | 56.1K | 1 | -17.6K | #556.865 |
| DAVALCOR TAX S.R.L. | 52.8K | 1 | -19.7K | #562.791 |
| DAVID & MARIUS TRACTARI AUTO S.R.L. | 60.8K | 1 | 13.2K | #548.670 |
| AVIAREG S.A. | 61K | 1 | -149K | #548.283 |
| ALVI SRL | 51K | 1 | -36.5K | #565.958 |
| DIP PROAIR S.R.L. | 49.8K | 1 | 20.3K | #568.326 |
| EFFEVES CAR DIVISION S.R.L. | 49.5K | 1 | -5.4K | #568.760 |
| CION PARK S.R.L. | 56.1K | 1 | 11.5K | #556.901 |
| TRACT�RI DAN ANDREI S.R.L. | 56.2K | 1 | -13.9K | #556.838 |
| AYRTON LOGISTIC SRL | 56.3K | 1 | -47.6K | #556.668 |
| MARIMELCUS 82 SRL | 56.4K | 1 | -2.9K | #556.497 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MAVE S.R.L.(you) | DAVALCOR TAX S.R.L. | DAVID & MARIUS TRACTARI AUTO S.R.L. | AVIAREG S.A. | ALVI SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 56.1K | 52.8K | 60.8K | 61K | 51K |
| Profit | -17.6K | -19.7K | 13.2K | -149K | -36.5K |
| Margin | -31,3% | -37,3% | 21,7% | -243,5% | -71,5% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MAVE S.R.L.”.