MAV AGREGATE S.R.L.
Revenue
7.6M
2024
Profit
1.2M
2024
Employees
41
2024
Margin
16,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MAV AGREGATE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Alte extracții, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 7.6M lei (date 2024). În industria de Alte extracții (România), compania este #176 la cifra de afaceri, #142 la profit, #55 la număr angajați din 1.509 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MAV AGREGATE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Alte extracții, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 7.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alte extracții (România), compania este #176 la cifra de afaceri, #142 la profit, #55 la număr angajați din 1.509 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alte extracții (CAEN 08) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.8M lei
- Marjă medie
- 10.1%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 5.8× față de media industriei
Industry intelligence
Alte extracții (CAEN 08) — 2024
Industry size
5.7B
RON revenue
Total companies
1.509
Total employees
10.723
Industry growth
—
YoY
Top companies
- MINERALPORT SRL222M
- CALCARUL SA168M
- OMYA CALCITA SRL139M
- GRANDEMAR S.A.127M
- PIATRA BALAST IMPEX SRL122M
- EUROFOR 2011 SRL121M
- IRIS-ALY EXPLORER SRL102M
- SAREROM S.R.L.71.2M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EXCAV�RI PROCONSTRUCT LZR S.R.L. | 8M | 42 | Alte extracții |
| TOMIS AGREGATE SRL | 8.9M | 36 | Alte extracții |
| METABRAS SRL | 7.5M | 29 | Alte extracții |
| FLAVIAFIT S.R.L. | 7.6M | 28 | Alte extracții |
| CARIERA MERI SRL | 6.8M | 32 | Alte extracții |
| APOLLO PROBALAST S.R.L. | 6.2M | 34 | Alte extracții |
| ANDEZITUL SRL | 5.7M | 47 | Alte extracții |
| SIS�NELU FOREXIM SRL | 8.6M | 31 | Alte extracții |
| MID GROUP SRL | 5M | 39 | Alte extracții |
| COM TRANS SOREA S.R.L. | 8.2M | 28 | Alte extracții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GIURGIU
Industrie (CAEN 08)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 16.4%
- CA / angajat
- 184K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 7.6M
- Profit net
- 1.2M
- Angajați
- 41
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7.6M | 1.2M | 41 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MAV AGREGATE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MAV AGREGATE S.R.L.(current)
- Revenue
- 7.6M
- Employees
- 41
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #32.789
- EXCAV�RI PROCONSTRUCT LZR S.R.L.
- Revenue
- 8M
- Employees
- 42
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #31.273
- TOMIS AGREGATE SRL
- Revenue
- 8.9M
- Employees
- 36
- Profit
- -592K
- Rank RO
- #28.628
- METABRAS SRL
- Revenue
- 7.5M
- Employees
- 29
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #32.970
- FLAVIAFIT S.R.L.
- Revenue
- 7.6M
- Employees
- 28
- Profit
- 616K
- Rank RO
- #32.791
- CARIERA MERI SRL
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 32
- Profit
- 217K
- Rank RO
- #35.880
- APOLLO PROBALAST S.R.L.
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 34
- Profit
- 2.3K
- Rank RO
- #38.752
- ANDEZITUL SRL
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 47
- Profit
- 145K
- Rank RO
- #41.211
- SIS�NELU FOREXIM SRL
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 31
- Profit
- 883K
- Rank RO
- #29.341
- MID GROUP SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 39
- Profit
- 684K
- Rank RO
- #45.966
- COM TRANS SOREA S.R.L.
- Revenue
- 8.2M
- Employees
- 28
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #30.682
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MAV AGREGATE S.R.L.(current) | 7.6M | 41 | 1.2M | #32.789 |
| EXCAV�RI PROCONSTRUCT LZR S.R.L. | 8M | 42 | 2.7M | #31.273 |
| TOMIS AGREGATE SRL | 8.9M | 36 | -592K | #28.628 |
| METABRAS SRL | 7.5M | 29 | 1.2M | #32.970 |
| FLAVIAFIT S.R.L. | 7.6M | 28 | 616K | #32.791 |
| CARIERA MERI SRL | 6.8M | 32 | 217K | #35.880 |
| APOLLO PROBALAST S.R.L. | 6.2M | 34 | 2.3K | #38.752 |
| ANDEZITUL SRL | 5.7M | 47 | 145K | #41.211 |
| SIS�NELU FOREXIM SRL | 8.6M | 31 | 883K | #29.341 |
| MID GROUP SRL | 5M | 39 | 684K | #45.966 |
| COM TRANS SOREA S.R.L. | 8.2M | 28 | 113K | #30.682 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MAV AGREGATE S.R.L.(you) | EXCAV�RI PROCONSTRUCT LZR S.R.L. | TOMIS AGREGATE SRL | METABRAS SRL | FLAVIAFIT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 7.6M | 8M | 8.9M | 7.5M | 7.6M |
| Profit | 1.2M | 2.7M | -592K | 1.2M | 616K |
| Margin | 16,4% | 34,4% | -6,7% | 15,4% | 8,2% |
| Employees | 41 | 42 | 36 | 29 | 28 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MAV AGREGATE S.R.L.”.