METABRAS SRL
Revenue
7.3M
2024
Profit
1.2M
2024
Employees
29
2024
Margin
15,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
METABRAS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Alte extracții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 7.3M lei (date 2024). În industria de Alte extracții (România), compania este #178 la cifra de afaceri, #147 la profit, #96 la număr angajați din 1.509 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- METABRAS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Alte extracții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 7.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alte extracții (România), compania este #178 la cifra de afaceri, #147 la profit, #96 la număr angajați din 1.509 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alte extracții (CAEN 08) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.8M lei
- Marjă medie
- 10.1%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 4.1× față de media industriei
Industry intelligence
Alte extracții (CAEN 08) — 2024
Industry size
5.7B
RON revenue
Total companies
1.509
Total employees
10.723
Industry growth
—
YoY
Top companies
- MINERALPORT SRL222M
- CALCARUL SA168M
- OMYA CALCITA SRL139M
- GRANDEMAR S.A.127M
- PIATRA BALAST IMPEX SRL122M
- EUROFOR 2011 SRL121M
- IRIS-ALY EXPLORER SRL102M
- SAREROM S.R.L.71.2M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FLAVIAFIT S.R.L. | 7.6M | 28 | Alte extracții |
| COM TRANS SOREA S.R.L. | 8.2M | 28 | Alte extracții |
| A1 BEBE BETON S.R.L. | 8.8M | 29 | Alte extracții |
| CARIERA MERI SRL | 6.8M | 32 | Alte extracții |
| SIS�NELU FOREXIM SRL | 8.6M | 31 | Alte extracții |
| HIDROMINERAL SA | 6M | 29 | Alte extracții |
| BORBAS S.R.L. | 6.2M | 28 | Alte extracții |
| ARM EXTRACT S.R.L. | 6.3M | 27 | Alte extracții |
| EXPLOCONSTRUCT SRL | 6M | 28 | Alte extracții |
| UNILEMN SRL | 6.2M | 27 | Alte extracții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 08)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 15.4%
- CA / angajat
- 259K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 7.3M
- Profit net
- 1.2M
- Angajați
- 29
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7.3M | 1.2M | 29 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la METABRAS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- METABRAS SRL(current)
- Revenue
- 7.3M
- Employees
- 29
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #32.970
- FLAVIAFIT S.R.L.
- Revenue
- 7.6M
- Employees
- 28
- Profit
- 616K
- Rank RO
- #32.791
- COM TRANS SOREA S.R.L.
- Revenue
- 8.2M
- Employees
- 28
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #30.682
- A1 BEBE BETON S.R.L.
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 29
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #28.869
- CARIERA MERI SRL
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 32
- Profit
- 217K
- Rank RO
- #35.880
- SIS�NELU FOREXIM SRL
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 31
- Profit
- 883K
- Rank RO
- #29.341
- HIDROMINERAL SA
- Revenue
- 6M
- Employees
- 29
- Profit
- 17.2K
- Rank RO
- #39.893
- BORBAS S.R.L.
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 28
- Profit
- 107K
- Rank RO
- #38.549
- ARM EXTRACT S.R.L.
- Revenue
- 6.3M
- Employees
- 27
- Profit
- 182K
- Rank RO
- #38.303
- EXPLOCONSTRUCT SRL
- Revenue
- 6M
- Employees
- 28
- Profit
- -780K
- Rank RO
- #39.783
- UNILEMN SRL
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 27
- Profit
- 53.6K
- Rank RO
- #38.412
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| METABRAS SRL(current) | 7.3M | 29 | 1.2M | #32.970 |
| FLAVIAFIT S.R.L. | 7.6M | 28 | 616K | #32.791 |
| COM TRANS SOREA S.R.L. | 8.2M | 28 | 113K | #30.682 |
| A1 BEBE BETON S.R.L. | 8.8M | 29 | 2.7M | #28.869 |
| CARIERA MERI SRL | 6.8M | 32 | 217K | #35.880 |
| SIS�NELU FOREXIM SRL | 8.6M | 31 | 883K | #29.341 |
| HIDROMINERAL SA | 6M | 29 | 17.2K | #39.893 |
| BORBAS S.R.L. | 6.2M | 28 | 107K | #38.549 |
| ARM EXTRACT S.R.L. | 6.3M | 27 | 182K | #38.303 |
| EXPLOCONSTRUCT SRL | 6M | 28 | -780K | #39.783 |
| UNILEMN SRL | 6.2M | 27 | 53.6K | #38.412 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | METABRAS SRL(you) | FLAVIAFIT S.R.L. | COM TRANS SOREA S.R.L. | A1 BEBE BETON S.R.L. | CARIERA MERI SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 7.3M | 7.6M | 8.2M | 8.8M | 6.8M |
| Profit | 1.2M | 616K | 113K | 2.7M | 217K |
| Margin | 15,4% | 8,2% | 1,4% | 30,9% | 3,2% |
| Employees | 29 | 28 | 28 | 29 | 32 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “METABRAS SRL”.