Revenue

263K

2024

Profit

138K

2024

Employees

1

2024

Margin

52,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MARCRI S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TELEORMAN, având o cifră de afaceri de 263K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #10.968 la cifra de afaceri, #6.877 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 52.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MARCRI S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TELEORMAN, având o cifră de afaceri de 263K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 52.5%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #10.968 la cifra de afaceri, #6.877 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#10.968 din 28.608 companii

Top 38.3%

Vezi clasamentul

După profit

#6.877 din 28.608 companii

Top 24.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#8.469 din 28.608 companii

Top 29.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri263K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit52.5% vs medie industrie 16.2%

Compania este 3.2× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.4× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
LAV AGRO DINC� S.R.L.264K1Activități profesionale
TURRIS NEXT PROJECT S.R.L.269K1Activități profesionale
GEOPOINT S.R.L.254K1Activități profesionale
GEOTECH DRILL S.R.L.276K1Activități profesionale
DRACON S.R.L.247K1Activități profesionale
CS INNOVATIONS SOLUTIONS SRL283K1Activități profesionale
ARHIFIL STUDIO DESIGN S.R.L.287K1Activități profesionale
CIR SECONDARY ROAD S.R.L.241K1Activități profesionale
PRIMA ARH GRUP SRL287K1Activități profesionale
EUROPROIECT CONSTRUCT S.R.L.287K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
52.5%
CA / angajat
263K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 37%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    263K
    Profit net
    138K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MARCRI S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMARCRI S.R.L.(you)LAV AGRO DINC� S.R.L.TURRIS NEXT PROJECT S.R.L.GEOPOINT S.R.L.GEOTECH DRILL S.R.L.
Revenue
263K
264K
269K
254K
276K
Profit
138K
225K
13.4K
149K
150K
Margin
52,5%
85,3%
5,0%
58,7%
54,3%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MARCRI S.R.L.”.