Revenue

2M

2024

Profit

490K

2024

Employees

12

2024

Margin

24,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

LIVETEL SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #4.282 la cifra de afaceri, #2.994 la profit, #2.182 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
LIVETEL SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.4%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #4.282 la cifra de afaceri, #2.994 la profit, #2.182 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#4.282 din 39.568 companii

Top 10.8%

Vezi clasamentul

După profit

#2.994 din 39.568 companii

Top 7.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.182 din 39.568 companii

Top 5.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri2M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 1.4× față de media industriei

Marjă profit24.4% vs medie industrie 11.2%

Compania este 2.2× față de media industriei

Angajați12 vs medie industrie 4

Compania este 3.3× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
EAN ARI CONSTRUCT SRL2M12Construcții
TOPOTRUST CONSTRUCT SRL2.1M12Construcții
ALTONI COM S.R.L.2.2M12Construcții
CREATIV FLOOR CONSTRUCT S.R.L.2M11Construcții
OLTEANU ELECTRIC S.R.L.2M12Construcții
1ST RESIDENCIAL INSTAL SRL2.1M13Construcții
SERVATEC SRL2.1M11Construcții
ORHEGYI CONSTR SRL2M12Construcții
STIZO LUCRARI SPECIALE SRL2M12Construcții
GEOMED EXPERT S.R.L.2M12Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
24.4%
CA / angajat
167K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 11%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    2M
    Profit net
    490K
    Angajați
    12

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la LIVETEL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricLIVETEL SRL(you)EAN ARI CONSTRUCT SRLTOPOTRUST CONSTRUCT SRLALTONI COM S.R.L.CREATIV FLOOR CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
2M
2M
2.1M
2.2M
2M
Profit
490K
-865K
95.7K
73.5K
-43.2K
Margin
24,4%
-43,2%
4,6%
3,3%
-2,1%
Employees
12
12
12
12
11
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “LIVETEL SRL”.