SERVATEC SRL
Revenue
2.1M
2024
Profit
396K
2024
Employees
11
2024
Margin
18,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SERVATEC SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #4.064 la cifra de afaceri, #3.600 la profit, #2.410 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SERVATEC SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #4.064 la cifra de afaceri, #3.600 la profit, #2.410 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 3.0× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CREATIV FLOOR CONSTRUCT S.R.L. | 2M | 11 | Construcții |
| REEA PROCONS SERV S.R.L. | 2.1M | 10 | Construcții |
| EPIC SERV S.R.L. | 2.1M | 10 | Construcții |
| ASY EXIM SRL | 2.1M | 10 | Construcții |
| TOPOTRUST CONSTRUCT SRL | 2.1M | 12 | Construcții |
| ALTONI COM S.R.L. | 2.2M | 12 | Construcții |
| SQUARE FACADE S.R.L. | 2.1M | 11 | Construcții |
| MOLDSTING SRL | 2.1M | 11 | Construcții |
| H&Y TERASAMENTE S.R.L. | 2.5M | 11 | Construcții |
| INSTAL AGB S.R.L. | 2.1M | 11 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 18.6%
- CA / angajat
- 193K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.1M
- Profit net
- 396K
- Angajați
- 11
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.1M | 396K | 11 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SERVATEC SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SERVATEC SRL(current)
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 11
- Profit
- 396K
- Rank RO
- #91.340
- CREATIV FLOOR CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 11
- Profit
- -43.2K
- Rank RO
- #93.996
- REEA PROCONS SERV S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 10
- Profit
- -1M
- Rank RO
- #91.010
- EPIC SERV S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 10
- Profit
- 453K
- Rank RO
- #90.977
- ASY EXIM SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 10
- Profit
- 159K
- Rank RO
- #92.068
- TOPOTRUST CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 95.7K
- Rank RO
- #92.858
- ALTONI COM S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 12
- Profit
- 73.5K
- Rank RO
- #88.637
- SQUARE FACADE S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 11
- Profit
- -227K
- Rank RO
- #91.062
- MOLDSTING SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 11
- Profit
- 48.3K
- Rank RO
- #90.985
- H&Y TERASAMENTE S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 11
- Profit
- 642K
- Rank RO
- #80.270
- INSTAL AGB S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 11
- Profit
- -215K
- Rank RO
- #91.868
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SERVATEC SRL(current) | 2.1M | 11 | 396K | #91.340 |
| CREATIV FLOOR CONSTRUCT S.R.L. | 2M | 11 | -43.2K | #93.996 |
| REEA PROCONS SERV S.R.L. | 2.1M | 10 | -1M | #91.010 |
| EPIC SERV S.R.L. | 2.1M | 10 | 453K | #90.977 |
| ASY EXIM SRL | 2.1M | 10 | 159K | #92.068 |
| TOPOTRUST CONSTRUCT SRL | 2.1M | 12 | 95.7K | #92.858 |
| ALTONI COM S.R.L. | 2.2M | 12 | 73.5K | #88.637 |
| SQUARE FACADE S.R.L. | 2.1M | 11 | -227K | #91.062 |
| MOLDSTING SRL | 2.1M | 11 | 48.3K | #90.985 |
| H&Y TERASAMENTE S.R.L. | 2.5M | 11 | 642K | #80.270 |
| INSTAL AGB S.R.L. | 2.1M | 11 | -215K | #91.868 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SERVATEC SRL(you) | CREATIV FLOOR CONSTRUCT S.R.L. | REEA PROCONS SERV S.R.L. | EPIC SERV S.R.L. | ASY EXIM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.1M | 2M | 2.1M | 2.1M | 2.1M |
| Profit | 396K | -43.2K | -1M | 453K | 159K |
| Margin | 18,6% | -2,1% | -48,6% | 21,2% | 7,5% |
| Employees | 11 | 11 | 10 | 10 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SERVATEC SRL”.