LISIO IMPEX SRL
Revenue
836K
2024
Profit
2.2K
2024
Employees
5
2024
Margin
0,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LISIO IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 836K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #8.170 la cifra de afaceri, #21.163 la profit, #5.341 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LISIO IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 836K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #8.170 la cifra de afaceri, #21.163 la profit, #5.341 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GNL-MP CONSTRUCT S.R.L. | 826K | 5 | Construcții |
| MITREA STILL INSTAL S.R.L. | 869K | 5 | Construcții |
| GLASS WORLD S.R.L. | 871K | 5 | Construcții |
| RAIADISIM CONSTRUCT S.R.L. | 800K | 5 | Construcții |
| INSTEL FRIG S.R.L. | 915K | 5 | Construcții |
| DOOR SYSTEMS INSTAL S.R.L. | 740K | 5 | Construcții |
| BUSINESS CENTER FAMILLY A & I S.R.L. | 734K | 5 | Construcții |
| INTERVENTII SANITARE CONSTRUCTII S.R.L. | 836K | 5 | Construcții |
| ROBIS GLASS S.R.L. | 838K | 5 | Construcții |
| TIM-LIFT SRL | 835K | 5 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.3%
- CA / angajat
- 167K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 19%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 836K
- Profit net
- 2.2K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 836K | 2.2K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LISIO IMPEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LISIO IMPEX SRL(current)
- Revenue
- 836K
- Employees
- 5
- Profit
- 2.2K
- Rank RO
- #170.680
- GNL-MP CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 826K
- Employees
- 5
- Profit
- 141K
- Rank RO
- #171.866
- MITREA STILL INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 869K
- Employees
- 5
- Profit
- -184K
- Rank RO
- #166.795
- GLASS WORLD S.R.L.
- Revenue
- 871K
- Employees
- 5
- Profit
- -138K
- Rank RO
- #166.501
- RAIADISIM CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 800K
- Employees
- 5
- Profit
- 210K
- Rank RO
- #175.215
- INSTEL FRIG S.R.L.
- Revenue
- 915K
- Employees
- 5
- Profit
- 1.3K
- Rank RO
- #161.630
- DOOR SYSTEMS INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 740K
- Employees
- 5
- Profit
- 202K
- Rank RO
- #183.307
- BUSINESS CENTER FAMILLY A & I S.R.L.
- Revenue
- 734K
- Employees
- 5
- Profit
- 194K
- Rank RO
- #184.251
- INTERVENTII SANITARE CONSTRUCTII S.R.L.
- Revenue
- 836K
- Employees
- 5
- Profit
- 36.2K
- Rank RO
- #170.777
- ROBIS GLASS S.R.L.
- Revenue
- 838K
- Employees
- 5
- Profit
- -87K
- Rank RO
- #170.542
- TIM-LIFT SRL
- Revenue
- 835K
- Employees
- 5
- Profit
- 191K
- Rank RO
- #170.881
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LISIO IMPEX SRL(current) | 836K | 5 | 2.2K | #170.680 |
| GNL-MP CONSTRUCT S.R.L. | 826K | 5 | 141K | #171.866 |
| MITREA STILL INSTAL S.R.L. | 869K | 5 | -184K | #166.795 |
| GLASS WORLD S.R.L. | 871K | 5 | -138K | #166.501 |
| RAIADISIM CONSTRUCT S.R.L. | 800K | 5 | 210K | #175.215 |
| INSTEL FRIG S.R.L. | 915K | 5 | 1.3K | #161.630 |
| DOOR SYSTEMS INSTAL S.R.L. | 740K | 5 | 202K | #183.307 |
| BUSINESS CENTER FAMILLY A & I S.R.L. | 734K | 5 | 194K | #184.251 |
| INTERVENTII SANITARE CONSTRUCTII S.R.L. | 836K | 5 | 36.2K | #170.777 |
| ROBIS GLASS S.R.L. | 838K | 5 | -87K | #170.542 |
| TIM-LIFT SRL | 835K | 5 | 191K | #170.881 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LISIO IMPEX SRL(you) | GNL-MP CONSTRUCT S.R.L. | MITREA STILL INSTAL S.R.L. | GLASS WORLD S.R.L. | RAIADISIM CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 836K | 826K | 869K | 871K | 800K |
| Profit | 2.2K | 141K | -184K | -138K | 210K |
| Margin | 0,3% | 17,1% | -21,2% | -15,9% | 26,3% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LISIO IMPEX SRL”.