INTERVENTII SANITARE CONSTRUCTII S.R.L.

CUI 42540685·Construcții·Iasi·Founded 2024

Revenue

836K

2024

Profit

36.2K

2024

Employees

5

2024

Margin

4,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

INTERVENTII SANITARE CONSTRUCTII S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 836K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #8.174 la cifra de afaceri, #13.861 la profit, #5.341 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
INTERVENTII SANITARE CONSTRUCTII S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 836K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.3%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #8.174 la cifra de afaceri, #13.861 la profit, #5.341 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#8.174 din 39.568 companii

Top 20.7%

Vezi clasamentul

După profit

#13.861 din 39.568 companii

Top 35.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#5.341 din 39.568 companii

Top 13.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri836K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.6× față de media industriei

Marjă profit4.3% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.4× față de media industriei

Angajați5 vs medie industrie 4

Compania este 1.4× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ELCONSTRUCT COM SRL820K5Construcții
ALTERNATIVE VECTOR TRUST SRL933K5Construcții
DELANO TECHNOLOGY SRL748K5Construcții
TIM-LIFT SRL835K5Construcții
LISIO IMPEX SRL836K5Construcții
MOLDIVARS IND SRL835K5Construcții
ROBIS GLASS S.R.L.838K5Construcții
BENESSERE SOCIALE S.R.L.833K5Construcții
GHIOLTAN CONSTRUCT S.R.L.829K5Construcții
PROFESIONAL CONNECTION SYSTEMS S.R.L.843K5Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
4.3%
CA / angajat
167K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 19%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    836K
    Profit net
    36.2K
    Angajați
    5

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la INTERVENTII SANITARE CONSTRUCTII S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricINTERVENTII SANITARE CONSTRUCTII S.R.L.(you)ELCONSTRUCT COM SRLALTERNATIVE VECTOR TRUST SRLDELANO TECHNOLOGY SRLTIM-LIFT SRL
Revenue
836K
820K
933K
748K
835K
Profit
36.2K
26K
18.9K
-186K
191K
Margin
4,3%
3,2%
2,0%
-24,9%
22,8%
Employees
5
5
5
5
5
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “INTERVENTII SANITARE CONSTRUCTII S.R.L.”.