LAREX SRL
Revenue
939K
2024
Profit
18.1K
2024
Employees
11
2024
Margin
1,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LAREX SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 939K lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #1.443 la cifra de afaceri, #1.825 la profit, #574 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LAREX SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 939K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #1.443 la cifra de afaceri, #1.825 la profit, #574 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 2.6× față de media industriei
Compania este 2.1× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EXPO DAN S.R.L. | 1.1M | 10 | Lemn și produse din lemn |
| GEMBALEX CONF SRL | 1.1M | 11 | Lemn și produse din lemn |
| IOSIPAN FOREST SRL | 855K | 11 | Lemn și produse din lemn |
| PORTE E SCALE SRL | 1M | 10 | Lemn și produse din lemn |
| LEMS PROFIL S.R.L. | 1M | 10 | Lemn și produse din lemn |
| AUTOTURIST S.R.L. | 1.2M | 11 | Lemn și produse din lemn |
| L & P STYLE CONSTRUCT SRL | 956K | 9 | Lemn și produse din lemn |
| LEMNISCATA VERDE S.R.L. | 1.1M | 12 | Lemn și produse din lemn |
| MAR LICO SRL | 1.2M | 9 | Lemn și produse din lemn |
| PA�C�U TARCOM SRL | 1.3M | 10 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ NEAMT
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.7%
- CA / angajat
- 95.2K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 17%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 939K
- Profit net
- 18.1K
- Angajați
- 11
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 939K | 18.1K | 11 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LAREX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LAREX SRL(current)
- Revenue
- 939K
- Employees
- 11
- Profit
- 18.1K
- Rank RO
- #148.638
- EXPO DAN S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 10
- Profit
- -248K
- Rank RO
- #144.138
- GEMBALEX CONF SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 11
- Profit
- 109K
- Rank RO
- #144.791
- IOSIPAN FOREST SRL
- Revenue
- 855K
- Employees
- 11
- Profit
- 18.5K
- Rank RO
- #168.394
- PORTE E SCALE SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 10
- Profit
- -19.6K
- Rank RO
- #148.570
- LEMS PROFIL S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 10
- Profit
- -300K
- Rank RO
- #152.868
- AUTOTURIST S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 11
- Profit
- 399 lei
- Rank RO
- #134.681
- L & P STYLE CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 956K
- Employees
- 9
- Profit
- 101K
- Rank RO
- #157.379
- LEMNISCATA VERDE S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 12
- Profit
- -252K
- Rank RO
- #141.425
- MAR LICO SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 9
- Profit
- 30.7K
- Rank RO
- #137.196
- PA�C�U TARCOM SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 19.5K
- Rank RO
- #127.226
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LAREX SRL(current) | 939K | 11 | 18.1K | #148.638 |
| EXPO DAN S.R.L. | 1.1M | 10 | -248K | #144.138 |
| GEMBALEX CONF SRL | 1.1M | 11 | 109K | #144.791 |
| IOSIPAN FOREST SRL | 855K | 11 | 18.5K | #168.394 |
| PORTE E SCALE SRL | 1M | 10 | -19.6K | #148.570 |
| LEMS PROFIL S.R.L. | 1M | 10 | -300K | #152.868 |
| AUTOTURIST S.R.L. | 1.2M | 11 | 399 lei | #134.681 |
| L & P STYLE CONSTRUCT SRL | 956K | 9 | 101K | #157.379 |
| LEMNISCATA VERDE S.R.L. | 1.1M | 12 | -252K | #141.425 |
| MAR LICO SRL | 1.2M | 9 | 30.7K | #137.196 |
| PA�C�U TARCOM SRL | 1.3M | 10 | 19.5K | #127.226 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LAREX SRL(you) | EXPO DAN S.R.L. | GEMBALEX CONF SRL | IOSIPAN FOREST SRL | PORTE E SCALE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 939K | 1.1M | 1.1M | 855K | 1M |
| Profit | 18.1K | -248K | 109K | 18.5K | -19.6K |
| Margin | 1,7% | -22,6% | 10,0% | 2,2% | -1,9% |
| Employees | 11 | 10 | 11 | 11 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LAREX SRL”.