MAR LICO SRL
Revenue
1.1M
2024
Profit
30.7K
2024
Employees
9
2024
Margin
2,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MAR LICO SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #1.347 la cifra de afaceri, #1.545 la profit, #684 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MAR LICO SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #1.347 la cifra de afaceri, #1.545 la profit, #684 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 3.9× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| STRAJA TEAM S.R.L. | 1.2M | 9 | Lemn și produse din lemn |
| DANALACHE S.R.L. | 1.1M | 9 | Lemn și produse din lemn |
| EXPO DAN S.R.L. | 1.1M | 10 | Lemn și produse din lemn |
| CASA IZVOR CONF S.R.L. | 1.2M | 9 | Lemn și produse din lemn |
| L & P STYLE CONSTRUCT SRL | 956K | 9 | Lemn și produse din lemn |
| PA�C�U TARCOM SRL | 1.3M | 10 | Lemn și produse din lemn |
| ALI AGROFOREST SRL | 1.3M | 9 | Lemn și produse din lemn |
| FALEGNAMERIA WOODU S.R.L. | 1.2M | 10 | Lemn și produse din lemn |
| TRANSFOREST S.R.L. | 1.3M | 9 | Lemn și produse din lemn |
| LEZAYRE DEVELOPMENTS S.R.L. | 1.2M | 8 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ NEAMT
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.6%
- CA / angajat
- 131K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 15%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.1M
- Profit net
- 30.7K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.1M | 30.7K | 9 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MAR LICO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MAR LICO SRL(current)
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 9
- Profit
- 30.7K
- Rank RO
- #137.196
- STRAJA TEAM S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 9
- Profit
- 88.2K
- Rank RO
- #135.637
- DANALACHE S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 9
- Profit
- 8.1K
- Rank RO
- #140.404
- EXPO DAN S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 10
- Profit
- -248K
- Rank RO
- #144.138
- CASA IZVOR CONF S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 9
- Profit
- 387K
- Rank RO
- #132.274
- L & P STYLE CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 956K
- Employees
- 9
- Profit
- 101K
- Rank RO
- #157.379
- PA�C�U TARCOM SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 19.5K
- Rank RO
- #127.226
- ALI AGROFOREST SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 333K
- Rank RO
- #127.859
- FALEGNAMERIA WOODU S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 10
- Profit
- 44.2K
- Rank RO
- #137.033
- TRANSFOREST S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 9
- Profit
- -316K
- Rank RO
- #127.059
- LEZAYRE DEVELOPMENTS S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 5.7K
- Rank RO
- #137.603
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MAR LICO SRL(current) | 1.1M | 9 | 30.7K | #137.196 |
| STRAJA TEAM S.R.L. | 1.2M | 9 | 88.2K | #135.637 |
| DANALACHE S.R.L. | 1.1M | 9 | 8.1K | #140.404 |
| EXPO DAN S.R.L. | 1.1M | 10 | -248K | #144.138 |
| CASA IZVOR CONF S.R.L. | 1.2M | 9 | 387K | #132.274 |
| L & P STYLE CONSTRUCT SRL | 956K | 9 | 101K | #157.379 |
| PA�C�U TARCOM SRL | 1.3M | 10 | 19.5K | #127.226 |
| ALI AGROFOREST SRL | 1.3M | 9 | 333K | #127.859 |
| FALEGNAMERIA WOODU S.R.L. | 1.2M | 10 | 44.2K | #137.033 |
| TRANSFOREST S.R.L. | 1.3M | 9 | -316K | #127.059 |
| LEZAYRE DEVELOPMENTS S.R.L. | 1.2M | 8 | 5.7K | #137.603 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MAR LICO SRL(you) | STRAJA TEAM S.R.L. | DANALACHE S.R.L. | EXPO DAN S.R.L. | CASA IZVOR CONF S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.1M | 1.2M | 1.1M | 1.1M | 1.2M |
| Profit | 30.7K | 88.2K | 8.1K | -248K | 387K |
| Margin | 2,6% | 7,3% | 0,7% | -22,6% | 31,1% |
| Employees | 9 | 9 | 9 | 10 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MAR LICO SRL”.