Revenue

239K

2024

Profit

62.9K

2024

Employees

2

2024

Margin

26,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

LARCAS CORECT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 239K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #23.223 la cifra de afaceri, #15.608 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
LARCAS CORECT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 239K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.3%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #23.223 la cifra de afaceri, #15.608 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#23.223 din 56.726 companii

Top 40.9%

Vezi clasamentul

După profit

#15.608 din 56.726 companii

Top 27.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#14.220 din 56.726 companii

Top 25.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri239K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit26.3% vs medie industrie 9.8%

Compania este 2.7× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
DG WORK TEAM CONSTRUCT S.R.L.240K2Construcții
EDIFICIA IDEAL CONSTRUCT S.R.L.240K2Construcții
SOSA CONSTRUCTII SI AMENAJARI SRL241K2Construcții
KPC CONSTRUCT INTERMED S.R.L.241K2Construcții
EURO INEX CONSTRUCT S.R.L.242K2Construcții
LARS BUSINESS CONSTRUCT S.R.L.236K2Construcții
TRACOS BUSINESS SRL236K2Construcții
BUCHAREST CONSTRUCTION EXPERTISE S.R.L.236K2Construcții
NOA TEAM STORE SRL235K2Construcții
TNY UNITED HOUSE S.R.L.244K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
26.3%
CA / angajat
120K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 39%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    239K
    Profit net
    62.9K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la LARCAS CORECT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricLARCAS CORECT S.R.L.(you)DG WORK TEAM CONSTRUCT S.R.L.EDIFICIA IDEAL CONSTRUCT S.R.L.SOSA CONSTRUCTII SI AMENAJARI SRLKPC CONSTRUCT INTERMED S.R.L.
Revenue
239K
240K
240K
241K
241K
Profit
62.9K
110K
32.1K
93.6K
65.1K
Margin
26,3%
46,0%
13,4%
38,9%
27,0%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “LARCAS CORECT S.R.L.”.