KARMAZ ART S.R.L.
Revenue
165K
2024
Profit
51.6K
2024
Employees
1
2024
Margin
31,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
KARMAZ ART S.R.L. este o companie micro din sectorul Producție filme, video, TV, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 165K lei (date 2024). În industria de Producție filme, video, TV (România), compania este #1.853 la cifra de afaceri, #1.553 la profit, #527 la număr angajați din 4.903 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 31.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- KARMAZ ART S.R.L. este o companie micro din sectorul Producție filme, video, TV, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 165K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 31.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Producție filme, video, TV (România), compania este #1.853 la cifra de afaceri, #1.553 la profit, #527 la număr angajați din 4.903 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Producție filme, video, TV (CAEN 59) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 895K lei
- Marjă medie
- 18.1%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Industry intelligence
Producție filme, video, TV (CAEN 59) — 2024
Industry size
4.4B
RON revenue
Total companies
4.903
Total employees
5.690
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BESTIDEASDESIGN S.R.L. | 165K | 1 | Producție filme, video, TV |
| SCORSESE FILM PRODUCTION S.R.L. | 165K | 1 | Producție filme, video, TV |
| SMART VISION FILM S.R.L. | 164K | 1 | Producție filme, video, TV |
| SET FILM S.R.L. | 164K | 1 | Producție filme, video, TV |
| VAGABOND FILM S.R.L. | 164K | 1 | Producție filme, video, TV |
| NIGREDO S.R.L. | 164K | 1 | Producție filme, video, TV |
| STUDIO WHITE PRODUCTION S.R.L. | 164K | 1 | Producție filme, video, TV |
| BIT ZONE SRL | 163K | 1 | Producție filme, video, TV |
| NADAR SERVICES S.R.L. | 166K | 1 | Producție filme, video, TV |
| LILY OF THE VALLEY PRODUCTIONS S.R.L. | 166K | 1 | Producție filme, video, TV |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 59)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 31.3%
- CA / angajat
- 165K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 47%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 165K
- Profit net
- 51.6K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 165K | 51.6K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la KARMAZ ART S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- KARMAZ ART S.R.L.(current)
- Revenue
- 165K
- Employees
- 1
- Profit
- 51.6K
- Rank RO
- #419.036
- BESTIDEASDESIGN S.R.L.
- Revenue
- 165K
- Employees
- 1
- Profit
- 49.3K
- Rank RO
- #418.973
- SCORSESE FILM PRODUCTION S.R.L.
- Revenue
- 165K
- Employees
- 1
- Profit
- 85.8K
- Rank RO
- #418.916
- SMART VISION FILM S.R.L.
- Revenue
- 164K
- Employees
- 1
- Profit
- 118K
- Rank RO
- #419.403
- SET FILM S.R.L.
- Revenue
- 164K
- Employees
- 1
- Profit
- 41.3K
- Rank RO
- #419.717
- VAGABOND FILM S.R.L.
- Revenue
- 164K
- Employees
- 1
- Profit
- 68.4K
- Rank RO
- #419.733
- NIGREDO S.R.L.
- Revenue
- 164K
- Employees
- 1
- Profit
- 72.1K
- Rank RO
- #419.871
- STUDIO WHITE PRODUCTION S.R.L.
- Revenue
- 164K
- Employees
- 1
- Profit
- 72.2K
- Rank RO
- #419.920
- BIT ZONE SRL
- Revenue
- 163K
- Employees
- 1
- Profit
- 80.2K
- Rank RO
- #420.272
- NADAR SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 166K
- Employees
- 1
- Profit
- 47.2K
- Rank RO
- #417.672
- LILY OF THE VALLEY PRODUCTIONS S.R.L.
- Revenue
- 166K
- Employees
- 1
- Profit
- 38.1K
- Rank RO
- #417.568
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| KARMAZ ART S.R.L.(current) | 165K | 1 | 51.6K | #419.036 |
| BESTIDEASDESIGN S.R.L. | 165K | 1 | 49.3K | #418.973 |
| SCORSESE FILM PRODUCTION S.R.L. | 165K | 1 | 85.8K | #418.916 |
| SMART VISION FILM S.R.L. | 164K | 1 | 118K | #419.403 |
| SET FILM S.R.L. | 164K | 1 | 41.3K | #419.717 |
| VAGABOND FILM S.R.L. | 164K | 1 | 68.4K | #419.733 |
| NIGREDO S.R.L. | 164K | 1 | 72.1K | #419.871 |
| STUDIO WHITE PRODUCTION S.R.L. | 164K | 1 | 72.2K | #419.920 |
| BIT ZONE SRL | 163K | 1 | 80.2K | #420.272 |
| NADAR SERVICES S.R.L. | 166K | 1 | 47.2K | #417.672 |
| LILY OF THE VALLEY PRODUCTIONS S.R.L. | 166K | 1 | 38.1K | #417.568 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | KARMAZ ART S.R.L.(you) | BESTIDEASDESIGN S.R.L. | SCORSESE FILM PRODUCTION S.R.L. | SMART VISION FILM S.R.L. | SET FILM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 165K | 165K | 165K | 164K | 164K |
| Profit | 51.6K | 49.3K | 85.8K | 118K | 41.3K |
| Margin | 31,3% | 29,9% | 52,1% | 71,9% | 25,2% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “KARMAZ ART S.R.L.”.