JUNIOR FOREST SRL
Revenue
8.5M
2024
Profit
234K
2024
Employees
35
2024
Margin
2,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
JUNIOR FOREST SRL este o companie de mărime medie din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 8.5M lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #145 la cifra de afaceri, #632 la profit, #62 la număr angajați din 5.091 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- JUNIOR FOREST SRL este o companie de mărime medie din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 8.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #145 la cifra de afaceri, #632 la profit, #62 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 4.0× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 5.3× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EMSERVALD SRL | 8.1M | 32 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| PRODUCTIE SI PRESTARI "ROMDAM" SRL | 9.5M | 37 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| OCOLUL SILVIC AL MUNICIPIULUI BISTRITA RA | 7.9M | 32 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| CSILLAG SRL | 9.7M | 33 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| OCOLUL SILVIC SEBE� RA | 8.5M | 44 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| OCOLUL SILVIC MUNICIPAL BAIA MARE RA | 7.7M | 31 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| REGIA PUBLICA LOCALA "OCOLUL SILVIC ZARANDUL" RA | 6.3M | 32 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| TERRA FOREST SRL | 9.2M | 30 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| OCOLUL SILVIC IALOMICIOARA SRL | 8.5M | 27 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| REGIA PUBLIC� LOCAL� OCOLUL SILVIC P�DUREA BOG��II RA | 8.6M | 27 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARAD
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.7%
- CA / angajat
- 243K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 8.5M
- Profit net
- 234K
- Angajați
- 35
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8.5M | 234K | 35 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la JUNIOR FOREST SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- JUNIOR FOREST SRL(current)
- Revenue
- 8.5M
- Employees
- 35
- Profit
- 234K
- Rank RO
- #29.719
- EMSERVALD SRL
- Revenue
- 8.1M
- Employees
- 32
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #30.851
- PRODUCTIE SI PRESTARI "ROMDAM" SRL
- Revenue
- 9.5M
- Employees
- 37
- Profit
- 16.6K
- Rank RO
- #27.185
- OCOLUL SILVIC AL MUNICIPIULUI BISTRITA RA
- Revenue
- 7.9M
- Employees
- 32
- Profit
- 956K
- Rank RO
- #31.748
- CSILLAG SRL
- Revenue
- 9.7M
- Employees
- 33
- Profit
- 911K
- Rank RO
- #26.546
- OCOLUL SILVIC SEBE� RA
- Revenue
- 8.5M
- Employees
- 44
- Profit
- -865K
- Rank RO
- #29.877
- OCOLUL SILVIC MUNICIPAL BAIA MARE RA
- Revenue
- 7.7M
- Employees
- 31
- Profit
- 84.4K
- Rank RO
- #32.372
- REGIA PUBLICA LOCALA "OCOLUL SILVIC ZARANDUL" RA
- Revenue
- 6.3M
- Employees
- 32
- Profit
- 342K
- Rank RO
- #38.367
- TERRA FOREST SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 30
- Profit
- 105K
- Rank RO
- #27.796
- OCOLUL SILVIC IALOMICIOARA SRL
- Revenue
- 8.5M
- Employees
- 27
- Profit
- 960K
- Rank RO
- #29.650
- REGIA PUBLIC� LOCAL� OCOLUL SILVIC P�DUREA BOG��II RA
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 27
- Profit
- 400K
- Rank RO
- #29.478
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| JUNIOR FOREST SRL(current) | 8.5M | 35 | 234K | #29.719 |
| EMSERVALD SRL | 8.1M | 32 | 1.2M | #30.851 |
| PRODUCTIE SI PRESTARI "ROMDAM" SRL | 9.5M | 37 | 16.6K | #27.185 |
| OCOLUL SILVIC AL MUNICIPIULUI BISTRITA RA | 7.9M | 32 | 956K | #31.748 |
| CSILLAG SRL | 9.7M | 33 | 911K | #26.546 |
| OCOLUL SILVIC SEBE� RA | 8.5M | 44 | -865K | #29.877 |
| OCOLUL SILVIC MUNICIPAL BAIA MARE RA | 7.7M | 31 | 84.4K | #32.372 |
| REGIA PUBLICA LOCALA "OCOLUL SILVIC ZARANDUL" RA | 6.3M | 32 | 342K | #38.367 |
| TERRA FOREST SRL | 9.2M | 30 | 105K | #27.796 |
| OCOLUL SILVIC IALOMICIOARA SRL | 8.5M | 27 | 960K | #29.650 |
| REGIA PUBLIC� LOCAL� OCOLUL SILVIC P�DUREA BOG��II RA | 8.6M | 27 | 400K | #29.478 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | JUNIOR FOREST SRL(you) | EMSERVALD SRL | PRODUCTIE SI PRESTARI "ROMDAM" SRL | OCOLUL SILVIC AL MUNICIPIULUI BISTRITA RA | CSILLAG SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 8.5M | 8.1M | 9.5M | 7.9M | 9.7M |
| Profit | 234K | 1.2M | 16.6K | 956K | 911K |
| Margin | 2,7% | 14,6% | 0,2% | 12,2% | 9,3% |
| Employees | 35 | 32 | 37 | 32 | 33 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “JUNIOR FOREST SRL”.