EMSERVALD SRL
Revenue
8.1M
2024
Profit
1.2M
2024
Employees
32
2024
Margin
14,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
EMSERVALD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 8.1M lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #153 la cifra de afaceri, #101 la profit, #70 la număr angajați din 5.091 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- EMSERVALD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 8.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #153 la cifra de afaceri, #101 la profit, #70 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 3.9× față de media industriei
Compania este 3.2× față de media industriei
Compania este 4.9× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| OCOLUL SILVIC AL MUNICIPIULUI BISTRITA RA | 7.9M | 32 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| OCOLUL SILVIC MUNICIPAL BAIA MARE RA | 7.7M | 31 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| CLAX FOREST SRL | 8M | 25 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| BUDAN MYS FORST S.R.L. | 7.8M | 29 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| JUNIOR FOREST SRL | 8.5M | 35 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| REGIA PUBLIC� LOCAL� OCOLUL SILVIC TIHA B�RG�ULUI R.A. | 7.7M | 28 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| TERRA FOREST SRL | 9.2M | 30 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| CSILLAG SRL | 9.7M | 33 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| LAUREAN SRL | 8.2M | 26 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| OCOLUL SILVIC DE REGIM ZETEA S.A. | 6.7M | 33 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ NEAMT
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 14.6%
- CA / angajat
- 254K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 8.1M
- Profit net
- 1.2M
- Angajați
- 32
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8.1M | 1.2M | 32 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la EMSERVALD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- EMSERVALD SRL(current)
- Revenue
- 8.1M
- Employees
- 32
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #30.851
- OCOLUL SILVIC AL MUNICIPIULUI BISTRITA RA
- Revenue
- 7.9M
- Employees
- 32
- Profit
- 956K
- Rank RO
- #31.748
- OCOLUL SILVIC MUNICIPAL BAIA MARE RA
- Revenue
- 7.7M
- Employees
- 31
- Profit
- 84.4K
- Rank RO
- #32.372
- CLAX FOREST SRL
- Revenue
- 8M
- Employees
- 25
- Profit
- 89.9K
- Rank RO
- #31.380
- BUDAN MYS FORST S.R.L.
- Revenue
- 7.8M
- Employees
- 29
- Profit
- 444K
- Rank RO
- #31.871
- JUNIOR FOREST SRL
- Revenue
- 8.5M
- Employees
- 35
- Profit
- 234K
- Rank RO
- #29.719
- REGIA PUBLIC� LOCAL� OCOLUL SILVIC TIHA B�RG�ULUI R.A.
- Revenue
- 7.7M
- Employees
- 28
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #32.255
- TERRA FOREST SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 30
- Profit
- 105K
- Rank RO
- #27.796
- CSILLAG SRL
- Revenue
- 9.7M
- Employees
- 33
- Profit
- 911K
- Rank RO
- #26.546
- LAUREAN SRL
- Revenue
- 8.2M
- Employees
- 26
- Profit
- 83.2K
- Rank RO
- #30.511
- OCOLUL SILVIC DE REGIM ZETEA S.A.
- Revenue
- 6.7M
- Employees
- 33
- Profit
- 440K
- Rank RO
- #36.148
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| EMSERVALD SRL(current) | 8.1M | 32 | 1.2M | #30.851 |
| OCOLUL SILVIC AL MUNICIPIULUI BISTRITA RA | 7.9M | 32 | 956K | #31.748 |
| OCOLUL SILVIC MUNICIPAL BAIA MARE RA | 7.7M | 31 | 84.4K | #32.372 |
| CLAX FOREST SRL | 8M | 25 | 89.9K | #31.380 |
| BUDAN MYS FORST S.R.L. | 7.8M | 29 | 444K | #31.871 |
| JUNIOR FOREST SRL | 8.5M | 35 | 234K | #29.719 |
| REGIA PUBLIC� LOCAL� OCOLUL SILVIC TIHA B�RG�ULUI R.A. | 7.7M | 28 | 1.6M | #32.255 |
| TERRA FOREST SRL | 9.2M | 30 | 105K | #27.796 |
| CSILLAG SRL | 9.7M | 33 | 911K | #26.546 |
| LAUREAN SRL | 8.2M | 26 | 83.2K | #30.511 |
| OCOLUL SILVIC DE REGIM ZETEA S.A. | 6.7M | 33 | 440K | #36.148 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | EMSERVALD SRL(you) | OCOLUL SILVIC AL MUNICIPIULUI BISTRITA RA | OCOLUL SILVIC MUNICIPAL BAIA MARE RA | CLAX FOREST SRL | BUDAN MYS FORST S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 8.1M | 7.9M | 7.7M | 8M | 7.8M |
| Profit | 1.2M | 956K | 84.4K | 89.9K | 444K |
| Margin | 14,6% | 12,2% | 1,1% | 1,1% | 5,7% |
| Employees | 32 | 32 | 31 | 25 | 29 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “EMSERVALD SRL”.