JOHN SRL
Revenue
8.1M
2024
Profit
364K
2024
Employees
30
2024
Margin
4,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
JOHN SRL este o companie de mărime medie din sectorul Imobiliare, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 8.1M lei (date 2024). În industria de Imobiliare (România), compania este #720 la cifra de afaceri, #3.187 la profit, #114 la număr angajați din 32.685 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- JOHN SRL este o companie de mărime medie din sectorul Imobiliare, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 8.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Imobiliare (România), compania este #720 la cifra de afaceri, #3.187 la profit, #114 la număr angajați din 32.685 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Imobiliare (CAEN 68) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 14.5%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 7.3× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 22.8× față de media industriei
Industry intelligence
Imobiliare (CAEN 68) — 2024
Industry size
36.4B
RON revenue
Total companies
32.685
Total employees
43.080
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| OLTINEX SA | 9.1M | 30 | Imobiliare |
| JOLIE VILLE INVEST SRL | 7.7M | 32 | Imobiliare |
| LOCATII INDUSTRIALE S.A. | 8.1M | 21 | Imobiliare |
| PIETE TIRGURI SI OBOARE SA | 9.1M | 28 | Imobiliare |
| ANTILOPA SA | 7.8M | 25 | Imobiliare |
| ADMINISTRATIA ZONEI LIBERE BRAILA RA | 7.3M | 34 | Imobiliare |
| EXPERT FACILITY SRL | 6.8M | 28 | Imobiliare |
| SPATZIOO MANAGEMENT S.R.L. | 6.9M | 27 | Imobiliare |
| GOSPOD�RIE OR�ªENEASC� CISN�DIE S.A. | 9.4M | 36 | Imobiliare |
| RENTAFI SRL | 9.7M | 35 | Imobiliare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 68)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.5%
- CA / angajat
- 271K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 8.1M
- Profit net
- 364K
- Angajați
- 30
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8.1M | 364K | 30 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la JOHN SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- JOHN SRL(current)
- Revenue
- 8.1M
- Employees
- 30
- Profit
- 364K
- Rank RO
- #30.806
- OLTINEX SA
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 30
- Profit
- 2.9M
- Rank RO
- #28.094
- JOLIE VILLE INVEST SRL
- Revenue
- 7.7M
- Employees
- 32
- Profit
- -500K
- Rank RO
- #32.308
- LOCATII INDUSTRIALE S.A.
- Revenue
- 8.1M
- Employees
- 21
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #30.823
- PIETE TIRGURI SI OBOARE SA
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 28
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #28.091
- ANTILOPA SA
- Revenue
- 7.8M
- Employees
- 25
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #32.011
- ADMINISTRATIA ZONEI LIBERE BRAILA RA
- Revenue
- 7.3M
- Employees
- 34
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #33.748
- EXPERT FACILITY SRL
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 28
- Profit
- 509K
- Rank RO
- #35.836
- SPATZIOO MANAGEMENT S.R.L.
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 27
- Profit
- -2M
- Rank RO
- #35.232
- GOSPOD�RIE OR�ªENEASC� CISN�DIE S.A.
- Revenue
- 9.4M
- Employees
- 36
- Profit
- 280K
- Rank RO
- #27.357
- RENTAFI SRL
- Revenue
- 9.7M
- Employees
- 35
- Profit
- -395K
- Rank RO
- #26.570
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| JOHN SRL(current) | 8.1M | 30 | 364K | #30.806 |
| OLTINEX SA | 9.1M | 30 | 2.9M | #28.094 |
| JOLIE VILLE INVEST SRL | 7.7M | 32 | -500K | #32.308 |
| LOCATII INDUSTRIALE S.A. | 8.1M | 21 | 1.5M | #30.823 |
| PIETE TIRGURI SI OBOARE SA | 9.1M | 28 | 1.8M | #28.091 |
| ANTILOPA SA | 7.8M | 25 | 2.3M | #32.011 |
| ADMINISTRATIA ZONEI LIBERE BRAILA RA | 7.3M | 34 | 1.8M | #33.748 |
| EXPERT FACILITY SRL | 6.8M | 28 | 509K | #35.836 |
| SPATZIOO MANAGEMENT S.R.L. | 6.9M | 27 | -2M | #35.232 |
| GOSPOD�RIE OR�ªENEASC� CISN�DIE S.A. | 9.4M | 36 | 280K | #27.357 |
| RENTAFI SRL | 9.7M | 35 | -395K | #26.570 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | JOHN SRL(you) | OLTINEX SA | JOLIE VILLE INVEST SRL | LOCATII INDUSTRIALE S.A. | PIETE TIRGURI SI OBOARE SA |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 8.1M | 9.1M | 7.7M | 8.1M | 9.1M |
| Profit | 364K | 2.9M | -500K | 1.5M | 1.8M |
| Margin | 4,5% | 31,9% | -6,5% | 18,8% | 19,7% |
| Employees | 30 | 30 | 32 | 21 | 28 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “JOHN SRL”.