Revenue

10M

2024

Profit

535K

2024

Employees

21

2024

Margin

5,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

IZOCON EDIL SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 10M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #935 la cifra de afaceri, #2.780 la profit, #1.077 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
IZOCON EDIL SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 10M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.4%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #935 la cifra de afaceri, #2.780 la profit, #1.077 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#935 din 39.568 companii

Top 2.4%

Vezi clasamentul

După profit

#2.780 din 39.568 companii

Top 7.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.077 din 39.568 companii

Top 2.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri10M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 7.0× față de media industriei

Marjă profit5.4% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.5× față de media industriei

Angajați21 vs medie industrie 4

Compania este 5.8× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ELCOTRANS SA10.4M20Construcții
EDELWAND SRL9.6M21Construcții
DISTRISAN SRL9.6M21Construcții
PLUS ELECTRIC & LIGHTING SRL9.5M21Construcții
HIDROSMART SRL9.1M19Construcții
SERGIO IMPRESA S.R.L.9.4M21Construcții
GAMA ELECTRO - CONSTRUCTII SRL9.3M21Construcții
SST GRUP TERMO S.R.L.10.8M18Construcții
ROCK DRILL CONSULT SRL10M19Construcții
KTA PRO BUSINESS S.R.L.10.1M23Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
5.4%
CA / angajat
475K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 3%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    10M
    Profit net
    535K
    Angajați
    21

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la IZOCON EDIL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricIZOCON EDIL SRL(you)ELCOTRANS SAEDELWAND SRLDISTRISAN SRLPLUS ELECTRIC & LIGHTING SRL
Revenue
10M
10.4M
9.6M
9.6M
9.5M
Profit
535K
1.8M
242K
2.6M
782K
Margin
5,4%
17,6%
2,5%
27,4%
8,3%
Employees
21
20
21
21
21
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “IZOCON EDIL SRL”.