SST GRUP TERMO S.R.L.

CUI 38974716·Construcții·Iasi·Founded 2024

Revenue

10.6M

2024

Profit

4.1M

2024

Employees

18

2024

Margin

37,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SST GRUP TERMO S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 10.6M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #861 la cifra de afaceri, #237 la profit, #1.311 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 37.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SST GRUP TERMO S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 10.6M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 37.8%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #861 la cifra de afaceri, #237 la profit, #1.311 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#861 din 39.568 companii

Top 2.2%

Vezi clasamentul

După profit

#237 din 39.568 companii

Top 0.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.311 din 39.568 companii

Top 3.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri10.6M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 7.5× față de media industriei

Marjă profit37.8% vs medie industrie 11.2%

Compania este 3.4× față de media industriei

Angajați18 vs medie industrie 4

Compania este 5.0× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
INSTAL CONSTRUCT SRL11.6M18Construcții
ELCOTRANS SA10.4M20Construcții
NOVAGLASS CONSTRUCT S.R.L.11M18Construcții
RGB ENERGY TEAM SRL11.2M18Construcții
TRANSMARIN SRL11.4M18Construcții
URBAN CONSTRUCT S.R.L.11.4M18Construcții
TERMODINAMICA S.R.L.11.4M18Construcții
ALARM SERVICE '96 IMPEX SRL10.7M17Construcții
ULTRAJET SRL11M19Construcții
ROGOTEHNIC SRL13.7M18Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
37.8%
CA / angajat
599K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 3%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    10.6M
    Profit net
    4.1M
    Angajați
    18

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SST GRUP TERMO S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSST GRUP TERMO S.R.L.(you)INSTAL CONSTRUCT SRLELCOTRANS SANOVAGLASS CONSTRUCT S.R.L.RGB ENERGY TEAM SRL
Revenue
10.6M
11.6M
10.4M
11M
11.2M
Profit
4.1M
3.7M
1.8M
1.3M
252K
Margin
37,8%
31,9%
17,6%
11,8%
2,2%
Employees
18
18
20
18
18
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SST GRUP TERMO S.R.L.”.