IVAMET COM S.R.L.
Revenue
334K
2024
Profit
103K
2024
Employees
2
2024
Margin
30,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
IVAMET COM S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 334K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #3.767 la cifra de afaceri, #2.233 la profit, #3.049 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 30.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- IVAMET COM S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 334K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 30.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #3.767 la cifra de afaceri, #2.233 la profit, #3.049 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 5.4× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ANDSOMET S.R.L. | 326K | 2 | Fabricare |
| INFOCONT M SI M SRL | 302K | 2 | Fabricare |
| TEOMSI ELECTRIC S.R.L. | 333K | 2 | Fabricare |
| QUALITY INSPECTOR S.R.L. | 334K | 2 | Fabricare |
| SMART-ONE CONSTRUCT S.R.L. | 333K | 2 | Fabricare |
| A&N WELDING TIG S.R.L. | 335K | 2 | Fabricare |
| GSK ECOCONSTRUCT S.R.L. | 333K | 2 | Fabricare |
| R.A.E.M. CNC TOOLS PRODUCTION SRL | 335K | 2 | Fabricare |
| TURBO TEAM S.R.L. | 335K | 2 | Fabricare |
| NOSS METAL FABRIC S.R.L. | 333K | 2 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VALCEA
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 30.9%
- CA / angajat
- 167K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 31%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 334K
- Profit net
- 103K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 334K | 103K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la IVAMET COM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- IVAMET COM S.R.L.(current)
- Revenue
- 334K
- Employees
- 2
- Profit
- 103K
- Rank RO
- #282.013
- ANDSOMET S.R.L.
- Revenue
- 326K
- Employees
- 2
- Profit
- 49.9K
- Rank RO
- #285.054
- INFOCONT M SI M SRL
- Revenue
- 302K
- Employees
- 2
- Profit
- 15.6K
- Rank RO
- #296.086
- TEOMSI ELECTRIC S.R.L.
- Revenue
- 333K
- Employees
- 2
- Profit
- -289K
- Rank RO
- #282.135
- QUALITY INSPECTOR S.R.L.
- Revenue
- 334K
- Employees
- 2
- Profit
- -19K
- Rank RO
- #281.770
- SMART-ONE CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 333K
- Employees
- 2
- Profit
- 6.1K
- Rank RO
- #282.272
- A&N WELDING TIG S.R.L.
- Revenue
- 335K
- Employees
- 2
- Profit
- 5.4K
- Rank RO
- #281.666
- GSK ECOCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 333K
- Employees
- 2
- Profit
- 222K
- Rank RO
- #282.434
- R.A.E.M. CNC TOOLS PRODUCTION SRL
- Revenue
- 335K
- Employees
- 2
- Profit
- 15.8K
- Rank RO
- #281.613
- TURBO TEAM S.R.L.
- Revenue
- 335K
- Employees
- 2
- Profit
- 3.6K
- Rank RO
- #281.611
- NOSS METAL FABRIC S.R.L.
- Revenue
- 333K
- Employees
- 2
- Profit
- -377K
- Rank RO
- #282.493
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| IVAMET COM S.R.L.(current) | 334K | 2 | 103K | #282.013 |
| ANDSOMET S.R.L. | 326K | 2 | 49.9K | #285.054 |
| INFOCONT M SI M SRL | 302K | 2 | 15.6K | #296.086 |
| TEOMSI ELECTRIC S.R.L. | 333K | 2 | -289K | #282.135 |
| QUALITY INSPECTOR S.R.L. | 334K | 2 | -19K | #281.770 |
| SMART-ONE CONSTRUCT S.R.L. | 333K | 2 | 6.1K | #282.272 |
| A&N WELDING TIG S.R.L. | 335K | 2 | 5.4K | #281.666 |
| GSK ECOCONSTRUCT S.R.L. | 333K | 2 | 222K | #282.434 |
| R.A.E.M. CNC TOOLS PRODUCTION SRL | 335K | 2 | 15.8K | #281.613 |
| TURBO TEAM S.R.L. | 335K | 2 | 3.6K | #281.611 |
| NOSS METAL FABRIC S.R.L. | 333K | 2 | -377K | #282.493 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | IVAMET COM S.R.L.(you) | ANDSOMET S.R.L. | INFOCONT M SI M SRL | TEOMSI ELECTRIC S.R.L. | QUALITY INSPECTOR S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 334K | 326K | 302K | 333K | 334K |
| Profit | 103K | 49.9K | 15.6K | -289K | -19K |
| Margin | 30,9% | 15,3% | 5,2% | -86,7% | -5,7% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “IVAMET COM S.R.L.”.