IPS PHARMA S.R.L.
Revenue
500 lei
2024
Profit
319 lei
2024
Employees
—
2024
Margin
63,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
IPS PHARMA S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 500 lei lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #48.832 la cifra de afaceri, #34.559 la profit, #41.561 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 63.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- IPS PHARMA S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 500 lei lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 63.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #48.832 la cifra de afaceri, #34.559 la profit, #41.561 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 15.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ACRUX INVESTMENTS S.R.L. | 500 lei | 1 | Comerț en-gros |
| SOLAR HEAT & POWER SRL | 464 lei | 1 | Comerț en-gros |
| TUTTO CAFFE PRODUCTIE S.R.L. | 550 lei | 1 | Comerț en-gros |
| TARA COMART SRL | 561 lei | 1 | Comerț en-gros |
| DINU RECOMSIMEX SRL | 570 lei | 1 | Comerț en-gros |
| ALC PROD DISTILERY SRL | 500 lei | 1 | Comerț en-gros |
| BOBBY CONSULT S.R.L. | 500 lei | 1 | Comerț en-gros |
| BRILICO SERVICES SRL | 500 lei | 1 | Comerț en-gros |
| DOMNICA STORE S.R.L. | 500 lei | 1 | Comerț en-gros |
| GRUPPO VALINST SRL | 500 lei | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 63.8%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 79%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 500 lei
- Profit net
- 319 lei
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 500 lei | 319 lei | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la IPS PHARMA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- IPS PHARMA S.R.L.(current)
- Revenue
- 500 lei
- Employees
- 0
- Profit
- 319 lei
- Rank RO
- #709.000
- ACRUX INVESTMENTS S.R.L.
- Revenue
- 500 lei
- Employees
- 1
- Profit
- 143 lei
- Rank RO
- #709.000
- SOLAR HEAT & POWER SRL
- Revenue
- 464 lei
- Employees
- 1
- Profit
- 390 lei
- Rank RO
- #709.695
- TUTTO CAFFE PRODUCTIE S.R.L.
- Revenue
- 550 lei
- Employees
- 1
- Profit
- 25 lei
- Rank RO
- #708.540
- TARA COMART SRL
- Revenue
- 561 lei
- Employees
- 1
- Profit
- -52.1K
- Rank RO
- #708.446
- DINU RECOMSIMEX SRL
- Revenue
- 570 lei
- Employees
- 1
- Profit
- -3.1K
- Rank RO
- #708.373
- ALC PROD DISTILERY SRL
- Revenue
- 500 lei
- Employees
- 1
- Profit
- 412 lei
- Rank RO
- #709.000
- BOBBY CONSULT S.R.L.
- Revenue
- 500 lei
- Employees
- 1
- Profit
- -907 lei
- Rank RO
- #709.000
- BRILICO SERVICES SRL
- Revenue
- 500 lei
- Employees
- 1
- Profit
- -353 lei
- Rank RO
- #709.000
- DOMNICA STORE S.R.L.
- Revenue
- 500 lei
- Employees
- 1
- Profit
- -1.4K
- Rank RO
- #709.000
- GRUPPO VALINST SRL
- Revenue
- 500 lei
- Employees
- 1
- Profit
- -1.8K
- Rank RO
- #709.000
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| IPS PHARMA S.R.L.(current) | 500 lei | 0 | 319 lei | #709.000 |
| ACRUX INVESTMENTS S.R.L. | 500 lei | 1 | 143 lei | #709.000 |
| SOLAR HEAT & POWER SRL | 464 lei | 1 | 390 lei | #709.695 |
| TUTTO CAFFE PRODUCTIE S.R.L. | 550 lei | 1 | 25 lei | #708.540 |
| TARA COMART SRL | 561 lei | 1 | -52.1K | #708.446 |
| DINU RECOMSIMEX SRL | 570 lei | 1 | -3.1K | #708.373 |
| ALC PROD DISTILERY SRL | 500 lei | 1 | 412 lei | #709.000 |
| BOBBY CONSULT S.R.L. | 500 lei | 1 | -907 lei | #709.000 |
| BRILICO SERVICES SRL | 500 lei | 1 | -353 lei | #709.000 |
| DOMNICA STORE S.R.L. | 500 lei | 1 | -1.4K | #709.000 |
| GRUPPO VALINST SRL | 500 lei | 1 | -1.8K | #709.000 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | IPS PHARMA S.R.L.(you) | ACRUX INVESTMENTS S.R.L. | SOLAR HEAT & POWER SRL | TUTTO CAFFE PRODUCTIE S.R.L. | TARA COMART SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 500 lei | 500 lei | 464 lei | 550 lei | 561 lei |
| Profit | 319 lei | 143 lei | 390 lei | 25 lei | -52.1K |
| Margin | 63,8% | 28,6% | 84,1% | 4,5% | -9284,8% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “IPS PHARMA S.R.L.”.