INTERCOMBI DANUBE SRL
Revenue
8M
2024
Profit
-1.9M
2024
Employees
24
2024
Margin
-21,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
INTERCOMBI DANUBE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 8M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #1.749 la cifra de afaceri, #69.072 la profit, #1.177 la număr angajați din 69.154 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- INTERCOMBI DANUBE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -21.7%).
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #1.749 la cifra de afaceri, #69.072 la profit, #1.177 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 5.7× față de media industriei
Compania este -5.1× față de media industriei
Compania este 7.4× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PERSPECTIVE CAFE S.R.L. | 8.5M | 23 | Transport |
| RAI - SPEDITION SRL | 8M | 23 | Transport |
| EUXIN TRUCKS S.R.L. | 9.6M | 25 | Transport |
| BUVACONI TRANS SRL | 8M | 26 | Transport |
| ADION COM 2000 SRL | 8M | 22 | Transport |
| NORDICA SRL | 8.9M | 24 | Transport |
| RAGINOASA TRANSIMPEX S.R.L. | 8.9M | 24 | Transport |
| COSTYSPEDITION SRL | 8.6M | 25 | Transport |
| BIAFLOR LTL SRL | 8.2M | 24 | Transport |
| KITT COM S.R.L. | 7.4M | 23 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -21.7%
- CA / angajat
- 359K
- Scor risc (0–100)
- 61
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 8M
- Profit net
- -1.9M
- Angajați
- 24
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8M | -1.9M | 24 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la INTERCOMBI DANUBE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- INTERCOMBI DANUBE SRL(current)
- Revenue
- 8M
- Employees
- 24
- Profit
- -1.9M
- Rank RO
- #29.402
- PERSPECTIVE CAFE S.R.L.
- Revenue
- 8.5M
- Employees
- 23
- Profit
- 605K
- Rank RO
- #29.755
- RAI - SPEDITION SRL
- Revenue
- 8M
- Employees
- 23
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #31.282
- EUXIN TRUCKS S.R.L.
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 25
- Profit
- 209K
- Rank RO
- #26.794
- BUVACONI TRANS SRL
- Revenue
- 8M
- Employees
- 26
- Profit
- -341K
- Rank RO
- #31.342
- ADION COM 2000 SRL
- Revenue
- 8M
- Employees
- 22
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #31.159
- NORDICA SRL
- Revenue
- 8.9M
- Employees
- 24
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #28.648
- RAGINOASA TRANSIMPEX S.R.L.
- Revenue
- 8.9M
- Employees
- 24
- Profit
- -270K
- Rank RO
- #28.544
- COSTYSPEDITION SRL
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 25
- Profit
- -889K
- Rank RO
- #29.415
- BIAFLOR LTL SRL
- Revenue
- 8.2M
- Employees
- 24
- Profit
- 106K
- Rank RO
- #30.531
- KITT COM S.R.L.
- Revenue
- 7.4M
- Employees
- 23
- Profit
- -246K
- Rank RO
- #33.380
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| INTERCOMBI DANUBE SRL(current) | 8M | 24 | -1.9M | #29.402 |
| PERSPECTIVE CAFE S.R.L. | 8.5M | 23 | 605K | #29.755 |
| RAI - SPEDITION SRL | 8M | 23 | 2M | #31.282 |
| EUXIN TRUCKS S.R.L. | 9.6M | 25 | 209K | #26.794 |
| BUVACONI TRANS SRL | 8M | 26 | -341K | #31.342 |
| ADION COM 2000 SRL | 8M | 22 | 1.5M | #31.159 |
| NORDICA SRL | 8.9M | 24 | 1.3M | #28.648 |
| RAGINOASA TRANSIMPEX S.R.L. | 8.9M | 24 | -270K | #28.544 |
| COSTYSPEDITION SRL | 8.6M | 25 | -889K | #29.415 |
| BIAFLOR LTL SRL | 8.2M | 24 | 106K | #30.531 |
| KITT COM S.R.L. | 7.4M | 23 | -246K | #33.380 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | INTERCOMBI DANUBE SRL(you) | PERSPECTIVE CAFE S.R.L. | RAI - SPEDITION SRL | EUXIN TRUCKS S.R.L. | BUVACONI TRANS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 8M | 8.5M | 8M | 9.6M | 8M |
| Profit | -1.9M | 605K | 2M | 209K | -341K |
| Margin | -21,7% | 7,1% | 24,8% | 2,2% | -4,3% |
| Employees | 24 | 23 | 23 | 25 | 26 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “INTERCOMBI DANUBE SRL”.