BIAFLOR LTL SRL
Revenue
7.7M
2024
Profit
106K
2024
Employees
24
2024
Margin
1,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BIAFLOR LTL SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 7.7M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #1.838 la cifra de afaceri, #8.319 la profit, #1.177 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BIAFLOR LTL SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 7.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #1.838 la cifra de afaceri, #8.319 la profit, #1.177 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 5.5× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 7.4× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RAGINOASA TRANSIMPEX S.R.L. | 8.9M | 24 | Transport |
| TOURS CLAUS SRL | 9.3M | 24 | Transport |
| ZAH TRANS SRL | 9.1M | 23 | Transport |
| ANDI TRANS SRL | 7.9M | 24 | Transport |
| INTERCOMBI DANUBE SRL | 8.6M | 24 | Transport |
| SAMTRANS ACTIV TOP SRL | 8.1M | 25 | Transport |
| CRAMI SRL | 9.2M | 22 | Transport |
| APT PRODUCTION SRL | 8M | 25 | Transport |
| NOVA TRANS SPEDITION S.R.L. | 7.7M | 24 | Transport |
| RAI - SPEDITION SRL | 8M | 23 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.3%
- CA / angajat
- 343K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 7.7M
- Profit net
- 106K
- Angajați
- 24
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7.7M | 106K | 24 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BIAFLOR LTL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BIAFLOR LTL SRL(current)
- Revenue
- 7.7M
- Employees
- 24
- Profit
- 106K
- Rank RO
- #30.531
- RAGINOASA TRANSIMPEX S.R.L.
- Revenue
- 8.9M
- Employees
- 24
- Profit
- -270K
- Rank RO
- #28.544
- TOURS CLAUS SRL
- Revenue
- 9.3M
- Employees
- 24
- Profit
- 674K
- Rank RO
- #27.686
- ZAH TRANS SRL
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 23
- Profit
- 778K
- Rank RO
- #28.049
- ANDI TRANS SRL
- Revenue
- 7.9M
- Employees
- 24
- Profit
- 177K
- Rank RO
- #31.662
- INTERCOMBI DANUBE SRL
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 24
- Profit
- -1.9M
- Rank RO
- #29.402
- SAMTRANS ACTIV TOP SRL
- Revenue
- 8.1M
- Employees
- 25
- Profit
- 651K
- Rank RO
- #30.825
- CRAMI SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 22
- Profit
- 400K
- Rank RO
- #27.756
- APT PRODUCTION SRL
- Revenue
- 8M
- Employees
- 25
- Profit
- 149K
- Rank RO
- #31.192
- NOVA TRANS SPEDITION S.R.L.
- Revenue
- 7.7M
- Employees
- 24
- Profit
- -317K
- Rank RO
- #32.440
- RAI - SPEDITION SRL
- Revenue
- 8M
- Employees
- 23
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #31.282
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BIAFLOR LTL SRL(current) | 7.7M | 24 | 106K | #30.531 |
| RAGINOASA TRANSIMPEX S.R.L. | 8.9M | 24 | -270K | #28.544 |
| TOURS CLAUS SRL | 9.3M | 24 | 674K | #27.686 |
| ZAH TRANS SRL | 9.1M | 23 | 778K | #28.049 |
| ANDI TRANS SRL | 7.9M | 24 | 177K | #31.662 |
| INTERCOMBI DANUBE SRL | 8.6M | 24 | -1.9M | #29.402 |
| SAMTRANS ACTIV TOP SRL | 8.1M | 25 | 651K | #30.825 |
| CRAMI SRL | 9.2M | 22 | 400K | #27.756 |
| APT PRODUCTION SRL | 8M | 25 | 149K | #31.192 |
| NOVA TRANS SPEDITION S.R.L. | 7.7M | 24 | -317K | #32.440 |
| RAI - SPEDITION SRL | 8M | 23 | 2M | #31.282 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BIAFLOR LTL SRL(you) | RAGINOASA TRANSIMPEX S.R.L. | TOURS CLAUS SRL | ZAH TRANS SRL | ANDI TRANS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 7.7M | 8.9M | 9.3M | 9.1M | 7.9M |
| Profit | 106K | -270K | 674K | 778K | 177K |
| Margin | 1,3% | -3,0% | 7,3% | 8,5% | 2,2% |
| Employees | 24 | 24 | 24 | 23 | 24 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BIAFLOR LTL SRL”.