Revenue

141K

2024

Profit

7.9K

2024

Employees

2

2024

Margin

5,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

INDIGEN CREATIVES S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 141K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #6.031 la cifra de afaceri, #8.377 la profit, #1.037 la număr angajați din 17.812 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
INDIGEN CREATIVES S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 141K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.6%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #6.031 la cifra de afaceri, #8.377 la profit, #1.037 la număr angajați din 17.812 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 74) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#6.031 din 17.812 companii

Top 33.9%

Vezi clasamentul

După profit

#8.377 din 17.812 companii

Top 47.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.037 din 17.812 companii

Top 5.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
288K lei
Marjă medie
21.4%
Angajați medie
1

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri141K lei vs medie industrie 288K lei

Compania este 0.5× față de media industriei

Marjă profit5.6% vs medie industrie 21.4%

Compania este 0.3× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 1

Compania este 2.0× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 74) — 2024

Industry size

5.1B

RON revenue

Total companies

17.812

Total employees

17.971

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MAXIMSTUDIO SRL143K2Activități profesionale
VIVSTUDIOFILM S.R.L.144K2Activități profesionale
STUDIO NETTE CREATIVE S.R.L.159K2Activități profesionale
ROCK STYLE VISION SRL141K2Activități profesionale
GAVIA DESIGN S.R.L.142K2Activități profesionale
ALL IS WELL BUSINESS S.R.L.140K2Activități profesionale
VATAVU CHRISTOFOR STUDIO S.R.L.140K2Activități profesionale
RAWMEDIA BY LUCACI S.R.L.140K2Activități profesionale
BOBPANTOART S.R.L.164K2Activități profesionale
TRADUCERI DIRECT S.R.L.140K2Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
5.6%
CA / angajat
70.5K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 49%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    141K
    Profit net
    7.9K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la INDIGEN CREATIVES S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricINDIGEN CREATIVES S.R.L.(you)MAXIMSTUDIO SRLVIVSTUDIOFILM S.R.L.STUDIO NETTE CREATIVE S.R.L.ROCK STYLE VISION SRL
Revenue
141K
143K
144K
159K
141K
Profit
7.9K
-93.1K
9.7K
-9K
-452 lei
Margin
5,6%
-65,3%
6,7%
-5,6%
-0,3%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “INDIGEN CREATIVES S.R.L.”.