GURMETERIA SRL
Revenue
4.5M
2024
Profit
26.1K
2024
Employees
28
2024
Margin
0,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GURMETERIA SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 4.5M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #1.410 la cifra de afaceri, #7.930 la profit, #677 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GURMETERIA SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 4.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #1.410 la cifra de afaceri, #7.930 la profit, #677 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 4.0× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 6.5× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| KAIAMO KONCEPT SRL | 4.7M | 30 | Alimentație și servicii |
| DINESCU �I LEONTE SRL | 4.7M | 26 | Alimentație și servicii |
| CRIVAS RESTAURANT S.R.L. | 4.6M | 25 | Alimentație și servicii |
| REVE LATIN S.R.L. | 4.5M | 24 | Alimentație și servicii |
| MADAN MD SRL | 4.9M | 26 | Alimentație și servicii |
| DANED COMPANY S.R.L. | 4.6M | 28 | Alimentație și servicii |
| BENMAKOV CENTER SRL | 4.4M | 27 | Alimentație și servicii |
| ARISMA DISTRIBU�IE SRL | 4.4M | 27 | Alimentație și servicii |
| PUFFY PUMPKIN SRL | 4.3M | 28 | Alimentație și servicii |
| REMUS SRL | 4.7M | 28 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.6%
- CA / angajat
- 160K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.5M
- Profit net
- 26.1K
- Angajați
- 28
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.5M | 26.1K | 28 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GURMETERIA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GURMETERIA SRL(current)
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 28
- Profit
- 26.1K
- Rank RO
- #50.478
- KAIAMO KONCEPT SRL
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 30
- Profit
- 161K
- Rank RO
- #48.786
- DINESCU �I LEONTE SRL
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 26
- Profit
- -313K
- Rank RO
- #48.352
- CRIVAS RESTAURANT S.R.L.
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 25
- Profit
- 268K
- Rank RO
- #49.284
- REVE LATIN S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 24
- Profit
- -313K
- Rank RO
- #49.912
- MADAN MD SRL
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 26
- Profit
- 320K
- Rank RO
- #46.943
- DANED COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 28
- Profit
- 36.1K
- Rank RO
- #49.172
- BENMAKOV CENTER SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 27
- Profit
- 302K
- Rank RO
- #50.646
- ARISMA DISTRIBU�IE SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 27
- Profit
- 8.5K
- Rank RO
- #50.665
- PUFFY PUMPKIN SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 28
- Profit
- -1.7M
- Rank RO
- #52.319
- REMUS SRL
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 28
- Profit
- 744K
- Rank RO
- #48.570
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GURMETERIA SRL(current) | 4.5M | 28 | 26.1K | #50.478 |
| KAIAMO KONCEPT SRL | 4.7M | 30 | 161K | #48.786 |
| DINESCU �I LEONTE SRL | 4.7M | 26 | -313K | #48.352 |
| CRIVAS RESTAURANT S.R.L. | 4.6M | 25 | 268K | #49.284 |
| REVE LATIN S.R.L. | 4.5M | 24 | -313K | #49.912 |
| MADAN MD SRL | 4.9M | 26 | 320K | #46.943 |
| DANED COMPANY S.R.L. | 4.6M | 28 | 36.1K | #49.172 |
| BENMAKOV CENTER SRL | 4.4M | 27 | 302K | #50.646 |
| ARISMA DISTRIBU�IE SRL | 4.4M | 27 | 8.5K | #50.665 |
| PUFFY PUMPKIN SRL | 4.3M | 28 | -1.7M | #52.319 |
| REMUS SRL | 4.7M | 28 | 744K | #48.570 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GURMETERIA SRL(you) | KAIAMO KONCEPT SRL | DINESCU �I LEONTE SRL | CRIVAS RESTAURANT S.R.L. | REVE LATIN S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.5M | 4.7M | 4.7M | 4.6M | 4.5M |
| Profit | 26.1K | 161K | -313K | 268K | -313K |
| Margin | 0,6% | 3,5% | -6,6% | 5,8% | -6,9% |
| Employees | 28 | 30 | 26 | 25 | 24 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GURMETERIA SRL”.