GRUP MOTOR SRL
Revenue
823K
2024
Profit
223K
2024
Employees
4
2024
Margin
27,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GRUP MOTOR SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 823K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #12.390 la cifra de afaceri, #4.625 la profit, #7.395 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GRUP MOTOR SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 823K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #12.390 la cifra de afaceri, #4.625 la profit, #7.395 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 6.3× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROMNICON TRANS SRL | 875K | 4 | Transport |
| IONIROX TRANS SRL | 877K | 4 | Transport |
| MAR TRANS CEREAL S.R.L. | 765K | 4 | Transport |
| MATI TRANS SRL | 737K | 4 | Transport |
| M.M.I. TRANS S.R.L. | 734K | 4 | Transport |
| GEOTOUR SRL | 721K | 4 | Transport |
| LKN DEZ TRANS S.R.L. | 824K | 4 | Transport |
| YOVDII EUROTRANS S.R.L. | 823K | 4 | Transport |
| CERAMET SPORT S.R.L. | 716K | 4 | Transport |
| M&A QUANTUM TRANSPORTES S.R.L. | 825K | 4 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 27.1%
- CA / angajat
- 206K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 19%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 823K
- Profit net
- 223K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 823K | 223K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GRUP MOTOR SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GRUP MOTOR SRL(current)
- Revenue
- 823K
- Employees
- 4
- Profit
- 223K
- Rank RO
- #172.203
- ROMNICON TRANS SRL
- Revenue
- 875K
- Employees
- 4
- Profit
- 428K
- Rank RO
- #166.065
- IONIROX TRANS SRL
- Revenue
- 877K
- Employees
- 4
- Profit
- 29.7K
- Rank RO
- #165.901
- MAR TRANS CEREAL S.R.L.
- Revenue
- 765K
- Employees
- 4
- Profit
- -96.3K
- Rank RO
- #179.794
- MATI TRANS SRL
- Revenue
- 737K
- Employees
- 4
- Profit
- 16.9K
- Rank RO
- #183.852
- M.M.I. TRANS S.R.L.
- Revenue
- 734K
- Employees
- 4
- Profit
- -88.7K
- Rank RO
- #184.256
- GEOTOUR SRL
- Revenue
- 721K
- Employees
- 4
- Profit
- 37.3K
- Rank RO
- #186.226
- LKN DEZ TRANS S.R.L.
- Revenue
- 824K
- Employees
- 4
- Profit
- 5.7K
- Rank RO
- #172.135
- YOVDII EUROTRANS S.R.L.
- Revenue
- 823K
- Employees
- 4
- Profit
- 67.6K
- Rank RO
- #172.266
- CERAMET SPORT S.R.L.
- Revenue
- 716K
- Employees
- 4
- Profit
- 212K
- Rank RO
- #186.936
- M&A QUANTUM TRANSPORTES S.R.L.
- Revenue
- 825K
- Employees
- 4
- Profit
- 30.9K
- Rank RO
- #171.972
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GRUP MOTOR SRL(current) | 823K | 4 | 223K | #172.203 |
| ROMNICON TRANS SRL | 875K | 4 | 428K | #166.065 |
| IONIROX TRANS SRL | 877K | 4 | 29.7K | #165.901 |
| MAR TRANS CEREAL S.R.L. | 765K | 4 | -96.3K | #179.794 |
| MATI TRANS SRL | 737K | 4 | 16.9K | #183.852 |
| M.M.I. TRANS S.R.L. | 734K | 4 | -88.7K | #184.256 |
| GEOTOUR SRL | 721K | 4 | 37.3K | #186.226 |
| LKN DEZ TRANS S.R.L. | 824K | 4 | 5.7K | #172.135 |
| YOVDII EUROTRANS S.R.L. | 823K | 4 | 67.6K | #172.266 |
| CERAMET SPORT S.R.L. | 716K | 4 | 212K | #186.936 |
| M&A QUANTUM TRANSPORTES S.R.L. | 825K | 4 | 30.9K | #171.972 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GRUP MOTOR SRL(you) | ROMNICON TRANS SRL | IONIROX TRANS SRL | MAR TRANS CEREAL S.R.L. | MATI TRANS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 823K | 875K | 877K | 765K | 737K |
| Profit | 223K | 428K | 29.7K | -96.3K | 16.9K |
| Margin | 27,1% | 48,9% | 3,4% | -12,6% | 2,3% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GRUP MOTOR SRL”.