GEOTOUR SRL
Revenue
693K
2024
Profit
37.3K
2024
Employees
4
2024
Margin
5,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GEOTOUR SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 693K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #13.515 la cifra de afaceri, #15.797 la profit, #7.395 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GEOTOUR SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 693K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #13.515 la cifra de afaceri, #15.797 la profit, #7.395 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CERAMET SPORT S.R.L. | 716K | 4 | Transport |
| M.M.I. TRANS S.R.L. | 734K | 4 | Transport |
| MATI TRANS SRL | 737K | 4 | Transport |
| MAR TRANS CEREAL S.R.L. | 765K | 4 | Transport |
| MATCAR TRANSPEED S.R.L. | 670K | 4 | Transport |
| TURISTIC-DU� S.R.L. | 665K | 4 | Transport |
| GRUP MOTOR SRL | 823K | 4 | Transport |
| ALE & COL TOP TRANS SRL | 721K | 4 | Transport |
| DUMKALY LOGISTIC S.R.L. | 721K | 4 | Transport |
| N R I EURO LOGISTIC SRL | 720K | 4 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.2%
- CA / angajat
- 180K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 21%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 693K
- Profit net
- 37.3K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 693K | 37.3K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GEOTOUR SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GEOTOUR SRL(current)
- Revenue
- 693K
- Employees
- 4
- Profit
- 37.3K
- Rank RO
- #186.226
- CERAMET SPORT S.R.L.
- Revenue
- 716K
- Employees
- 4
- Profit
- 212K
- Rank RO
- #186.936
- M.M.I. TRANS S.R.L.
- Revenue
- 734K
- Employees
- 4
- Profit
- -88.7K
- Rank RO
- #184.256
- MATI TRANS SRL
- Revenue
- 737K
- Employees
- 4
- Profit
- 16.9K
- Rank RO
- #183.852
- MAR TRANS CEREAL S.R.L.
- Revenue
- 765K
- Employees
- 4
- Profit
- -96.3K
- Rank RO
- #179.794
- MATCAR TRANSPEED S.R.L.
- Revenue
- 670K
- Employees
- 4
- Profit
- -154K
- Rank RO
- #194.247
- TURISTIC-DU� S.R.L.
- Revenue
- 665K
- Employees
- 4
- Profit
- -641K
- Rank RO
- #195.106
- GRUP MOTOR SRL
- Revenue
- 823K
- Employees
- 4
- Profit
- 223K
- Rank RO
- #172.203
- ALE & COL TOP TRANS SRL
- Revenue
- 721K
- Employees
- 4
- Profit
- 3.8K
- Rank RO
- #186.201
- DUMKALY LOGISTIC S.R.L.
- Revenue
- 721K
- Employees
- 4
- Profit
- 884 lei
- Rank RO
- #186.160
- N R I EURO LOGISTIC SRL
- Revenue
- 720K
- Employees
- 4
- Profit
- 150K
- Rank RO
- #186.311
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GEOTOUR SRL(current) | 693K | 4 | 37.3K | #186.226 |
| CERAMET SPORT S.R.L. | 716K | 4 | 212K | #186.936 |
| M.M.I. TRANS S.R.L. | 734K | 4 | -88.7K | #184.256 |
| MATI TRANS SRL | 737K | 4 | 16.9K | #183.852 |
| MAR TRANS CEREAL S.R.L. | 765K | 4 | -96.3K | #179.794 |
| MATCAR TRANSPEED S.R.L. | 670K | 4 | -154K | #194.247 |
| TURISTIC-DU� S.R.L. | 665K | 4 | -641K | #195.106 |
| GRUP MOTOR SRL | 823K | 4 | 223K | #172.203 |
| ALE & COL TOP TRANS SRL | 721K | 4 | 3.8K | #186.201 |
| DUMKALY LOGISTIC S.R.L. | 721K | 4 | 884 lei | #186.160 |
| N R I EURO LOGISTIC SRL | 720K | 4 | 150K | #186.311 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GEOTOUR SRL(you) | CERAMET SPORT S.R.L. | M.M.I. TRANS S.R.L. | MATI TRANS SRL | MAR TRANS CEREAL S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 693K | 716K | 734K | 737K | 765K |
| Profit | 37.3K | 212K | -88.7K | 16.9K | -96.3K |
| Margin | 5,2% | 29,6% | -12,1% | 2,3% | -12,6% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GEOTOUR SRL”.