Revenue

734K

2024

Profit

434K

2024

Employees

1

2024

Margin

57,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

GEOCIVIL CONS S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 734K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #4.746 la cifra de afaceri, #2.628 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 57.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
GEOCIVIL CONS S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 734K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 57.9%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #4.746 la cifra de afaceri, #2.628 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#4.746 din 28.608 companii

Top 16.6%

Vezi clasamentul

După profit

#2.628 din 28.608 companii

Top 9.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#8.469 din 28.608 companii

Top 29.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri734K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.7× față de media industriei

Marjă profit57.9% vs medie industrie 16.2%

Compania este 3.6× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.4× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ADVANTAGE PRO TECH S.R.L.750K1Activități profesionale
MOUNT STEEL S.R.L.750K1Activități profesionale
I CODE SYSTEMS SRL755K1Activități profesionale
A-ZET ENGINEER S.R.L.734K1Activități profesionale
SMART ENVIRONMENT SOLUTIONS S.R.L.730K1Activități profesionale
TARGET ONE CONS S.R.L.777K1Activități profesionale
SOFT DESIGN CONSTRUCT S.R.L.797K1Activități profesionale
AMVIGO CONSULT SRL797K1Activități profesionale
SOLITYRE ENGINEERING S.R.L.800K1Activități profesionale
DGS CONSULT PM S.R.L.702K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
57.9%
CA / angajat
750K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 20%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    734K
    Profit net
    434K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la GEOCIVIL CONS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricGEOCIVIL CONS S.R.L.(you)ADVANTAGE PRO TECH S.R.L.MOUNT STEEL S.R.L.I CODE SYSTEMS SRLA-ZET ENGINEER S.R.L.
Revenue
734K
750K
750K
755K
734K
Profit
434K
691K
-94.7K
3K
654K
Margin
57,9%
92,1%
-12,6%
0,4%
89,1%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “GEOCIVIL CONS S.R.L.”.