GELAND COM S.R.L.
Revenue
497K
2024
Profit
-4.6K
2024
Employees
2
2024
Margin
-0,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GELAND COM S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 497K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #1.083 la cifra de afaceri, #2.533 la profit, #1.121 la număr angajați din 3.567 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GELAND COM S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 497K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -0.9%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #1.083 la cifra de afaceri, #2.533 la profit, #1.121 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -0.1× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MARMO GRANIT VEST S.R.L. | 499K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MARMURA SRL | 509K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MARMOPET S.R.L. | 486K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| STONE PROVIDING COMPANY S.R.L. | 514K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| LACTO-MOLTENI S.R.L. | 476K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MADO PLAST SRL | 473K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| PREFABRICATE DIN BETON SIB S.R.L. | 471K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| PREFABRICATE ROMITAL S.R.L. | 468K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CURCA - BALENA S.R.L. | 529K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| REAL BUCOV SA | 530K | 2 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -0.9%
- CA / angajat
- 249K
- Scor risc (0–100)
- 50
- Percentil piață (CA)
- Top 26%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 497K
- Profit net
- -4.6K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 497K | -4.6K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GELAND COM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GELAND COM S.R.L.(current)
- Revenue
- 497K
- Employees
- 2
- Profit
- -4.6K
- Rank RO
- #229.540
- MARMO GRANIT VEST S.R.L.
- Revenue
- 499K
- Employees
- 2
- Profit
- -23.1K
- Rank RO
- #229.022
- MARMURA SRL
- Revenue
- 509K
- Employees
- 2
- Profit
- -31.7K
- Rank RO
- #226.632
- MARMOPET S.R.L.
- Revenue
- 486K
- Employees
- 2
- Profit
- 7.4K
- Rank RO
- #232.551
- STONE PROVIDING COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 514K
- Employees
- 2
- Profit
- 80.4K
- Rank RO
- #225.537
- LACTO-MOLTENI S.R.L.
- Revenue
- 476K
- Employees
- 2
- Profit
- -83.6K
- Rank RO
- #235.016
- MADO PLAST SRL
- Revenue
- 473K
- Employees
- 2
- Profit
- 79.1K
- Rank RO
- #236.016
- PREFABRICATE DIN BETON SIB S.R.L.
- Revenue
- 471K
- Employees
- 2
- Profit
- 19.7K
- Rank RO
- #236.522
- PREFABRICATE ROMITAL S.R.L.
- Revenue
- 468K
- Employees
- 2
- Profit
- -1.3K
- Rank RO
- #237.196
- CURCA - BALENA S.R.L.
- Revenue
- 529K
- Employees
- 2
- Profit
- 109K
- Rank RO
- #221.981
- REAL BUCOV SA
- Revenue
- 530K
- Employees
- 2
- Profit
- -7.3K
- Rank RO
- #221.800
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GELAND COM S.R.L.(current) | 497K | 2 | -4.6K | #229.540 |
| MARMO GRANIT VEST S.R.L. | 499K | 2 | -23.1K | #229.022 |
| MARMURA SRL | 509K | 2 | -31.7K | #226.632 |
| MARMOPET S.R.L. | 486K | 2 | 7.4K | #232.551 |
| STONE PROVIDING COMPANY S.R.L. | 514K | 2 | 80.4K | #225.537 |
| LACTO-MOLTENI S.R.L. | 476K | 2 | -83.6K | #235.016 |
| MADO PLAST SRL | 473K | 2 | 79.1K | #236.016 |
| PREFABRICATE DIN BETON SIB S.R.L. | 471K | 2 | 19.7K | #236.522 |
| PREFABRICATE ROMITAL S.R.L. | 468K | 2 | -1.3K | #237.196 |
| CURCA - BALENA S.R.L. | 529K | 2 | 109K | #221.981 |
| REAL BUCOV SA | 530K | 2 | -7.3K | #221.800 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GELAND COM S.R.L.(you) | MARMO GRANIT VEST S.R.L. | MARMURA SRL | MARMOPET S.R.L. | STONE PROVIDING COMPANY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 497K | 499K | 509K | 486K | 514K |
| Profit | -4.6K | -23.1K | -31.7K | 7.4K | 80.4K |
| Margin | -0,9% | -4,6% | -6,2% | 1,5% | 15,7% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GELAND COM S.R.L.”.