GEF ABECON S.R.L.
Revenue
5.8M
2024
Profit
938K
2024
Employees
14
2024
Margin
10,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GEF ABECON S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 5.8M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.075 la cifra de afaceri, #2.871 la profit, #2.565 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GEF ABECON S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 5.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #2.075 la cifra de afaceri, #2.871 la profit, #2.565 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 2.6× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 3.8× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ALGINA ELECTRIC SRL | 9.7M | 13 | Construcții |
| INVEST PLUS SRL | 9.2M | 14 | Construcții |
| DMT HOME RESIDENCE S.R.L. | 8.6M | 15 | Construcții |
| ASCERTIC S.R.L. | 9.6M | 16 | Construcții |
| INSTAL HEAT CONSTRUCT SRL | 9.6M | 14 | Construcții |
| EVP GARANT TEAM S.R.L. | 9M | 14 | Construcții |
| PRO CONCEPT SMART ENERGY S.R.L. | 9M | 14 | Construcții |
| VIO CONSTRUCT IMPEX S.R.L. | 8.8M | 14 | Construcții |
| IAN FR CONSTRUCT SRL | 9.9M | 14 | Construcții |
| TERMOSISTEM EHP SRL | 9.4M | 13 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 10.1%
- CA / angajat
- 666K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.8M
- Profit net
- 938K
- Angajați
- 14
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.8M | 938K | 14 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GEF ABECON S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GEF ABECON S.R.L.(current)
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 14
- Profit
- 938K
- Rank RO
- #27.521
- ALGINA ELECTRIC SRL
- Revenue
- 9.7M
- Employees
- 13
- Profit
- 689K
- Rank RO
- #26.667
- INVEST PLUS SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 249K
- Rank RO
- #27.827
- DMT HOME RESIDENCE S.R.L.
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 15
- Profit
- 485K
- Rank RO
- #29.593
- ASCERTIC S.R.L.
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 16
- Profit
- 772K
- Rank RO
- #26.867
- INSTAL HEAT CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 14
- Profit
- 441K
- Rank RO
- #26.856
- EVP GARANT TEAM S.R.L.
- Revenue
- 9M
- Employees
- 14
- Profit
- 3.6M
- Rank RO
- #28.433
- PRO CONCEPT SMART ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 9M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #28.474
- VIO CONSTRUCT IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 14
- Profit
- 152K
- Rank RO
- #28.800
- IAN FR CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 9.9M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #26.260
- TERMOSISTEM EHP SRL
- Revenue
- 9.4M
- Employees
- 13
- Profit
- 567K
- Rank RO
- #27.409
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GEF ABECON S.R.L.(current) | 5.8M | 14 | 938K | #27.521 |
| ALGINA ELECTRIC SRL | 9.7M | 13 | 689K | #26.667 |
| INVEST PLUS SRL | 9.2M | 14 | 249K | #27.827 |
| DMT HOME RESIDENCE S.R.L. | 8.6M | 15 | 485K | #29.593 |
| ASCERTIC S.R.L. | 9.6M | 16 | 772K | #26.867 |
| INSTAL HEAT CONSTRUCT SRL | 9.6M | 14 | 441K | #26.856 |
| EVP GARANT TEAM S.R.L. | 9M | 14 | 3.6M | #28.433 |
| PRO CONCEPT SMART ENERGY S.R.L. | 9M | 14 | 1.3M | #28.474 |
| VIO CONSTRUCT IMPEX S.R.L. | 8.8M | 14 | 152K | #28.800 |
| IAN FR CONSTRUCT SRL | 9.9M | 14 | 1.4M | #26.260 |
| TERMOSISTEM EHP SRL | 9.4M | 13 | 567K | #27.409 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GEF ABECON S.R.L.(you) | ALGINA ELECTRIC SRL | INVEST PLUS SRL | DMT HOME RESIDENCE S.R.L. | ASCERTIC S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.8M | 9.7M | 9.2M | 8.6M | 9.6M |
| Profit | 938K | 689K | 249K | 485K | 772K |
| Margin | 10,1% | 7,1% | 2,7% | 5,7% | 8,0% |
| Employees | 14 | 13 | 14 | 15 | 16 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GEF ABECON S.R.L.”.