ASCERTIC S.R.L.
Revenue
9.6M
2024
Profit
772K
2024
Employees
16
2024
Margin
8,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ASCERTIC S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 9.6M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.024 la cifra de afaceri, #3.479 la profit, #2.194 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ASCERTIC S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 9.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #2.024 la cifra de afaceri, #3.479 la profit, #2.194 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 4.3× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 4.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| START TERRA CONSTRUCT SRL | 9.6M | 16 | Construcții |
| ELYSEO CONSTRUCT GRUP S.R.L. | 9.7M | 16 | Construcții |
| EXEDRA CONSTRUCT S.R.L. | 9.8M | 16 | Construcții |
| J R SRL | 9.4M | 16 | Construcții |
| GEF ABECON S.R.L. | 9.3M | 14 | Construcții |
| INCREASE DEVELOPMENT GROUP S.R.L. | 9.3M | 16 | Construcții |
| DMT HOME RESIDENCE S.R.L. | 8.6M | 15 | Construcții |
| KESO SYSTEM GROUP SRL | 9.1M | 16 | Construcții |
| AGC URBIO S.R.L. | 9.6M | 17 | Construcții |
| CORIDA 89 CONSTRUCT S.R.L. | 9M | 16 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.0%
- CA / angajat
- 600K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.6M
- Profit net
- 772K
- Angajați
- 16
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.6M | 772K | 16 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ASCERTIC S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ASCERTIC S.R.L.(current)
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 16
- Profit
- 772K
- Rank RO
- #26.867
- START TERRA CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #26.783
- ELYSEO CONSTRUCT GRUP S.R.L.
- Revenue
- 9.7M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #26.627
- EXEDRA CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 16
- Profit
- 516K
- Rank RO
- #26.465
- J R SRL
- Revenue
- 9.4M
- Employees
- 16
- Profit
- 845K
- Rank RO
- #27.302
- GEF ABECON S.R.L.
- Revenue
- 9.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 938K
- Rank RO
- #27.521
- INCREASE DEVELOPMENT GROUP S.R.L.
- Revenue
- 9.3M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #27.533
- DMT HOME RESIDENCE S.R.L.
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 15
- Profit
- 485K
- Rank RO
- #29.593
- KESO SYSTEM GROUP SRL
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 4.1M
- Rank RO
- #27.996
- AGC URBIO S.R.L.
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 17
- Profit
- 928K
- Rank RO
- #26.823
- CORIDA 89 CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 9M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #28.339
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ASCERTIC S.R.L.(current) | 9.6M | 16 | 772K | #26.867 |
| START TERRA CONSTRUCT SRL | 9.6M | 16 | 1.6M | #26.783 |
| ELYSEO CONSTRUCT GRUP S.R.L. | 9.7M | 16 | 1.4M | #26.627 |
| EXEDRA CONSTRUCT S.R.L. | 9.8M | 16 | 516K | #26.465 |
| J R SRL | 9.4M | 16 | 845K | #27.302 |
| GEF ABECON S.R.L. | 9.3M | 14 | 938K | #27.521 |
| INCREASE DEVELOPMENT GROUP S.R.L. | 9.3M | 16 | 1.2M | #27.533 |
| DMT HOME RESIDENCE S.R.L. | 8.6M | 15 | 485K | #29.593 |
| KESO SYSTEM GROUP SRL | 9.1M | 16 | 4.1M | #27.996 |
| AGC URBIO S.R.L. | 9.6M | 17 | 928K | #26.823 |
| CORIDA 89 CONSTRUCT S.R.L. | 9M | 16 | 1.8M | #28.339 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ASCERTIC S.R.L.(you) | START TERRA CONSTRUCT SRL | ELYSEO CONSTRUCT GRUP S.R.L. | EXEDRA CONSTRUCT S.R.L. | J R SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.6M | 9.6M | 9.7M | 9.8M | 9.4M |
| Profit | 772K | 1.6M | 1.4M | 516K | 845K |
| Margin | 8,0% | 16,9% | 14,0% | 5,3% | 9,0% |
| Employees | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ASCERTIC S.R.L.”.