FURCO-DRILLING SRL

CUI 15658986·Alte extracții·Harghita·Founded 2024

Revenue

4M

2024

Profit

297K

2024

Employees

10

2024

Margin

7,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

FURCO-DRILLING SRL este o companie mică din sectorul Alte extracții, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 4M lei (date 2024). În industria de Alte extracții (România), compania este #266 la cifra de afaceri, #312 la profit, #249 la număr angajați din 1.509 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
FURCO-DRILLING SRL este o companie mică din sectorul Alte extracții, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 4M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.3%.
Poziție în industrie
În industria de Alte extracții (România), compania este #266 la cifra de afaceri, #312 la profit, #249 la număr angajați din 1.509 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Alte extracții (CAEN 08) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#266 din 1.509 companii

Top 17.6%

Vezi clasamentul

După profit

#312 din 1.509 companii

Top 20.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#249 din 1.509 companii

Top 16.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3.8M lei
Marjă medie
10.1%
Angajați medie
7

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri4M lei vs medie industrie 3.8M lei

Compania este 1.1× față de media industriei

Marjă profit7.3% vs medie industrie 10.1%

Compania este 0.7× față de media industriei

Angajați10 vs medie industrie 7

Compania este 1.4× față de media industriei

Industry intelligence

Alte extracții (CAEN 08) — 2024

Industry size

5.7B

RON revenue

Total companies

1.509

Total employees

10.723

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
DOZER AGREGATE SRL4.3M10Alte extracții
EXPLO TERASIT SRL4.3M10Alte extracții
SAMI BETSORT SRL4.5M10Alte extracții
TECNOIMP.RO SRL4.5M10Alte extracții
JOHNNY TRANS SRL3.9M11Alte extracții
DATAR TRANS S.R.L.3.9M9Alte extracții
MID INTERPREST AGREGAT SRL4.9M10Alte extracții
JADE EXPLOATARI MINERALE S.R.L.4.6M9Alte extracții
SILDUCU SRL4.7M9Alte extracții
EXPLORA TRADE SRL4.7M11Alte extracții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
7.3%
CA / angajat
410K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 6%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    4M
    Profit net
    297K
    Angajați
    10

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la FURCO-DRILLING SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFURCO-DRILLING SRL(you)DOZER AGREGATE SRLEXPLO TERASIT SRLSAMI BETSORT SRLTECNOIMP.RO SRL
Revenue
4M
4.3M
4.3M
4.5M
4.5M
Profit
297K
151K
884K
-159K
96.7K
Margin
7,3%
3,5%
20,7%
-3,6%
2,2%
Employees
10
10
10
10
10
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “FURCO-DRILLING SRL”.