DATAR TRANS S.R.L.
Revenue
3.9M
2024
Profit
507K
2024
Employees
9
2024
Margin
13,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DATAR TRANS S.R.L. este o companie mică din sectorul Alte extracții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 3.9M lei (date 2024). În industria de Alte extracții (România), compania este #274 la cifra de afaceri, #252 la profit, #271 la număr angajați din 1.509 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DATAR TRANS S.R.L. este o companie mică din sectorul Alte extracții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 3.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alte extracții (România), compania este #274 la cifra de afaceri, #252 la profit, #271 la număr angajați din 1.509 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alte extracții (CAEN 08) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.8M lei
- Marjă medie
- 10.1%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Industry intelligence
Alte extracții (CAEN 08) — 2024
Industry size
5.7B
RON revenue
Total companies
1.509
Total employees
10.723
Industry growth
—
YoY
Top companies
- MINERALPORT SRL222M
- CALCARUL SA168M
- OMYA CALCITA SRL139M
- GRANDEMAR S.A.127M
- PIATRA BALAST IMPEX SRL122M
- EUROFOR 2011 SRL121M
- IRIS-ALY EXPLORER SRL102M
- SAREROM S.R.L.71.2M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GRALL AGGREGATE GROUP S.R.L. | 4M | 8 | Alte extracții |
| E & G CONSULT SRL | 3.8M | 8 | Alte extracții |
| JADE EXPLOATARI MINERALE S.R.L. | 4.6M | 9 | Alte extracții |
| FURCO-DRILLING SRL | 4.1M | 10 | Alte extracții |
| SILDUCU SRL | 4.7M | 9 | Alte extracții |
| ELV CONSTRUCT IMPORT EXPORT S.R.L. | 3.6M | 8 | Alte extracții |
| JOHNNY TRANS SRL | 3.9M | 11 | Alte extracții |
| RITORSA TRANS S.R.L. | 3.6M | 8 | Alte extracții |
| DOZER AGREGATE SRL | 4.3M | 10 | Alte extracții |
| EXPLO TERASIT SRL | 4.3M | 10 | Alte extracții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 08)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 13.0%
- CA / angajat
- 433K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.9M
- Profit net
- 507K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.9M | 507K | 9 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DATAR TRANS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DATAR TRANS S.R.L.(current)
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 9
- Profit
- 507K
- Rank RO
- #56.329
- GRALL AGGREGATE GROUP S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 8
- Profit
- 626K
- Rank RO
- #55.402
- E & G CONSULT SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 60.7K
- Rank RO
- #57.385
- JADE EXPLOATARI MINERALE S.R.L.
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 9
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #49.731
- FURCO-DRILLING SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 10
- Profit
- 297K
- Rank RO
- #54.082
- SILDUCU SRL
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 9
- Profit
- 821K
- Rank RO
- #48.891
- ELV CONSTRUCT IMPORT EXPORT S.R.L.
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 612K
- Rank RO
- #59.260
- JOHNNY TRANS SRL
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 320K
- Rank RO
- #56.614
- RITORSA TRANS S.R.L.
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 845K
- Rank RO
- #59.833
- DOZER AGREGATE SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 151K
- Rank RO
- #52.341
- EXPLO TERASIT SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 884K
- Rank RO
- #52.297
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DATAR TRANS S.R.L.(current) | 3.9M | 9 | 507K | #56.329 |
| GRALL AGGREGATE GROUP S.R.L. | 4M | 8 | 626K | #55.402 |
| E & G CONSULT SRL | 3.8M | 8 | 60.7K | #57.385 |
| JADE EXPLOATARI MINERALE S.R.L. | 4.6M | 9 | 1.4M | #49.731 |
| FURCO-DRILLING SRL | 4.1M | 10 | 297K | #54.082 |
| SILDUCU SRL | 4.7M | 9 | 821K | #48.891 |
| ELV CONSTRUCT IMPORT EXPORT S.R.L. | 3.6M | 8 | 612K | #59.260 |
| JOHNNY TRANS SRL | 3.9M | 11 | 320K | #56.614 |
| RITORSA TRANS S.R.L. | 3.6M | 8 | 845K | #59.833 |
| DOZER AGREGATE SRL | 4.3M | 10 | 151K | #52.341 |
| EXPLO TERASIT SRL | 4.3M | 10 | 884K | #52.297 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DATAR TRANS S.R.L.(you) | GRALL AGGREGATE GROUP S.R.L. | E & G CONSULT SRL | JADE EXPLOATARI MINERALE S.R.L. | FURCO-DRILLING SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.9M | 4M | 3.8M | 4.6M | 4.1M |
| Profit | 507K | 626K | 60.7K | 1.4M | 297K |
| Margin | 13,0% | 15,7% | 1,6% | 30,4% | 7,3% |
| Employees | 9 | 8 | 8 | 9 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DATAR TRANS S.R.L.”.