FRIGOTEHNICS SERV-COM S.R.L.

CUI 16154995·Construcții·Ilfov·Founded 2024

Revenue

27.2M

2024

Profit

4.9M

2024

Employees

65

2024

Margin

18,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

FRIGOTEHNICS SERV-COM S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 27.2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #318 la cifra de afaceri, #181 la profit, #195 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
FRIGOTEHNICS SERV-COM S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 27.2M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.0%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #318 la cifra de afaceri, #181 la profit, #195 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#318 din 39.568 companii

Top 0.8%

Vezi clasamentul

După profit

#181 din 39.568 companii

Top 0.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#195 din 39.568 companii

Top 0.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri27.2M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 19.1× față de media industriei

Marjă profit18.0% vs medie industrie 11.2%

Compania este 1.6× față de media industriei

Angajați65 vs medie industrie 4

Compania este 17.9× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
HERCON DESIGN SRL26.3M61Construcții
STRAL BIG SRL26.7M74Construcții
HARD INSTAL CONSULTING S.R.L.31.2M63Construcții
KRONSTADT ENERGII REGENERABILE SRL26.2M65Construcții
ELMOND COM SRL26.4M67Construcții
THERMOFLUX SRL28.4M62Construcții
ELECTRICA SRL27.5M72Construcții
ELCOMPET SRL26.7M71Construcții
INSTA GRUP SRL28M59Construcții
LAMAR CORPORATION SRL27.8M57Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
18.0%
CA / angajat
421K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    27.2M
    Profit net
    4.9M
    Angajați
    65

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la FRIGOTEHNICS SERV-COM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFRIGOTEHNICS SERV-COM S.R.L.(you)HERCON DESIGN SRLSTRAL BIG SRLHARD INSTAL CONSULTING S.R.L.KRONSTADT ENERGII REGENERABILE SRL
Revenue
27.2M
26.3M
26.7M
31.2M
26.2M
Profit
4.9M
5.4M
1.1M
1.8M
1.9M
Margin
18,0%
20,3%
4,1%
5,9%
7,3%
Employees
65
61
74
63
65
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “FRIGOTEHNICS SERV-COM S.R.L.”.