Revenue

26.7M

2024

Profit

1.9M

2024

Employees

71

2024

Margin

7,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ELCOMPET SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 26.7M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #321 la cifra de afaceri, #617 la profit, #171 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ELCOMPET SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 26.7M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.3%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #321 la cifra de afaceri, #617 la profit, #171 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#321 din 39.568 companii

Top 0.8%

Vezi clasamentul

După profit

#617 din 39.568 companii

Top 1.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#171 din 39.568 companii

Top 0.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri26.7M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 18.7× față de media industriei

Marjă profit7.3% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.6× față de media industriei

Angajați71 vs medie industrie 4

Compania este 19.6× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ELECTRICA SRL27.5M72Construcții
STRAL BIG SRL26.7M74Construcții
ELMOND COM SRL26.4M67Construcții
ELECTRIC SERV SRL26.3M76Construcții
INROTUR SRL25.1M73Construcții
KRONSTADT ENERGII REGENERABILE SRL26.2M65Construcții
FRIGOTEHNICS SERV-COM S.R.L.27.4M65Construcții
TEHNOTERM SRL29.8M73Construcții
EDEN DESIGN SRL26.3M80Construcții
HISS QUICK SERV SRL25.5M79Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
7.3%
CA / angajat
377K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    26.7M
    Profit net
    1.9M
    Angajați
    71

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ELCOMPET SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricELCOMPET SRL(you)ELECTRICA SRLSTRAL BIG SRLELMOND COM SRLELECTRIC SERV SRL
Revenue
26.7M
27.5M
26.7M
26.4M
26.3M
Profit
1.9M
3.3M
1.1M
1.5M
2.7M
Margin
7,3%
12,1%
4,1%
5,8%
10,2%
Employees
71
72
74
67
76
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ELCOMPET SRL”.