FRANKANA IMPEX S.R.L.
Revenue
461K
2024
Profit
153K
2024
Employees
3
2024
Margin
33,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FRANKANA IMPEX S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 461K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #6.909 la cifra de afaceri, #6.427 la profit, #3.370 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 33.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FRANKANA IMPEX S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 461K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 33.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #6.909 la cifra de afaceri, #6.427 la profit, #3.370 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TREI LINII S.R.L. | 453K | 3 | Activități profesionale |
| SANITERM PROIECT S.R.L. | 444K | 3 | Activități profesionale |
| ARHIPELAG DESIGN S.R.L. | 506K | 3 | Activități profesionale |
| LIPOVAN ARCHITECTS S.R.L. | 406K | 3 | Activități profesionale |
| MAD ARH S.R.L. | 461K | 3 | Activități profesionale |
| TOPOCLASS SOLUTION S.R.L. | 461K | 3 | Activități profesionale |
| DFM CAD STUDIO S.R.L. | 462K | 3 | Activități profesionale |
| FIDELITAS INSPECTION SRL | 460K | 3 | Activități profesionale |
| CONCREST BEST CONCEPT SRL | 463K | 3 | Activități profesionale |
| ANACONDA PROD CONSTRUCT S.R.L. | 460K | 3 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 33.1%
- CA / angajat
- 154K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 27%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 461K
- Profit net
- 153K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 461K | 153K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FRANKANA IMPEX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FRANKANA IMPEX S.R.L.(current)
- Revenue
- 461K
- Employees
- 3
- Profit
- 153K
- Rank RO
- #239.098
- TREI LINII S.R.L.
- Revenue
- 453K
- Employees
- 3
- Profit
- 44.1K
- Rank RO
- #241.665
- SANITERM PROIECT S.R.L.
- Revenue
- 444K
- Employees
- 3
- Profit
- 211K
- Rank RO
- #244.339
- ARHIPELAG DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 506K
- Employees
- 3
- Profit
- -119K
- Rank RO
- #227.223
- LIPOVAN ARCHITECTS S.R.L.
- Revenue
- 406K
- Employees
- 3
- Profit
- 27.1K
- Rank RO
- #256.145
- MAD ARH S.R.L.
- Revenue
- 461K
- Employees
- 3
- Profit
- 29.2K
- Rank RO
- #239.077
- TOPOCLASS SOLUTION S.R.L.
- Revenue
- 461K
- Employees
- 3
- Profit
- 69.3K
- Rank RO
- #239.255
- DFM CAD STUDIO S.R.L.
- Revenue
- 462K
- Employees
- 3
- Profit
- 158K
- Rank RO
- #238.963
- FIDELITAS INSPECTION SRL
- Revenue
- 460K
- Employees
- 3
- Profit
- 9.7K
- Rank RO
- #239.407
- CONCREST BEST CONCEPT SRL
- Revenue
- 463K
- Employees
- 3
- Profit
- 122K
- Rank RO
- #238.713
- ANACONDA PROD CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 460K
- Employees
- 3
- Profit
- -242K
- Rank RO
- #239.608
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FRANKANA IMPEX S.R.L.(current) | 461K | 3 | 153K | #239.098 |
| TREI LINII S.R.L. | 453K | 3 | 44.1K | #241.665 |
| SANITERM PROIECT S.R.L. | 444K | 3 | 211K | #244.339 |
| ARHIPELAG DESIGN S.R.L. | 506K | 3 | -119K | #227.223 |
| LIPOVAN ARCHITECTS S.R.L. | 406K | 3 | 27.1K | #256.145 |
| MAD ARH S.R.L. | 461K | 3 | 29.2K | #239.077 |
| TOPOCLASS SOLUTION S.R.L. | 461K | 3 | 69.3K | #239.255 |
| DFM CAD STUDIO S.R.L. | 462K | 3 | 158K | #238.963 |
| FIDELITAS INSPECTION SRL | 460K | 3 | 9.7K | #239.407 |
| CONCREST BEST CONCEPT SRL | 463K | 3 | 122K | #238.713 |
| ANACONDA PROD CONSTRUCT S.R.L. | 460K | 3 | -242K | #239.608 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FRANKANA IMPEX S.R.L.(you) | TREI LINII S.R.L. | SANITERM PROIECT S.R.L. | ARHIPELAG DESIGN S.R.L. | LIPOVAN ARCHITECTS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 461K | 453K | 444K | 506K | 406K |
| Profit | 153K | 44.1K | 211K | -119K | 27.1K |
| Margin | 33,1% | 9,7% | 47,6% | -23,5% | 6,7% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FRANKANA IMPEX S.R.L.”.