Revenue

35.7K

2024

Profit

26.6K

2024

Employees

2024

Margin

74,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50786835) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 35.7K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.942 la cifra de afaceri, #2.663 la profit, #4.097 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 74.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50786835) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 35.7K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 74.5%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #3.942 la cifra de afaceri, #2.663 la profit, #4.097 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.942 din 5.424 companii

Top 72.7%

Vezi clasamentul

După profit

#2.663 din 5.424 companii

Top 49.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#4.097 din 5.424 companii

Top 75.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri35.7K lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit74.5% vs medie industrie 7.1%

Compania este 10.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50631300)34.8K1Construcții
Firma (CUI 50751390)33.5K1Construcții
Firma (CUI 50671096)40K1Construcții
Firma (CUI 50450575)31.2K1Construcții
MULTI PLAN CONSTRUCT S.R.L.35.8K1Construcții
DNL INSTAL CONCEPT S.R.L.35.6K1Construcții
EVO PERFORMANCE S.R.L.35.6K1Construcții
KALOP GROUP S.R.L.36.1K1Construcții
MIBA - TELECOMUNICATII SRL35.4K1Construcții
PRESTADOR CONSTRUCT S.R.L.35.4K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
74.5%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 66%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    35.7K
    Profit net
    26.6K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50786835) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50786835)(you)Firma (CUI 50631300)Firma (CUI 50751390)Firma (CUI 50671096)Firma (CUI 50450575)
Revenue
35.7K
34.8K
33.5K
40K
31.2K
Profit
26.6K
23.5K
25.5K
29.7K
13.4K
Margin
74,5%
67,5%
76,3%
74,1%
43,0%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50786835)”.