Revenue

23.6K

2024

Profit

11.8K

2024

Employees

2024

Margin

49,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50768154) este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 23.6K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #22.841 la cifra de afaceri, #10.940 la profit, #20.768 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 49.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50768154) este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 23.6K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 49.9%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț en-gros (România), compania este #22.841 la cifra de afaceri, #10.940 la profit, #20.768 la număr angajați din 31.269 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#22.841 din 31.269 companii

Top 73.0%

Vezi clasamentul

După profit

#10.940 din 31.269 companii

Top 35.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#20.768 din 31.269 companii

Top 66.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3.3M lei
Marjă medie
3.7%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri23.6K lei vs medie industrie 3.3M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit49.9% vs medie industrie 3.7%

Compania este 13.7× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024

Industry size

102B

RON revenue

Total companies

31.269

Total employees

91.939

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50609370)23.5K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50537362)23.7K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50896668)23.8K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50499501)23.8K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50949320)23.9K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50497519)23.3K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50892160)24.1K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50637442)23.1K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50577014)24.3K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50554835)24.4K1Comerț en-gros

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
49.9%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 69%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    23.6K
    Profit net
    11.8K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50768154) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50768154)(you)Firma (CUI 50609370)Firma (CUI 50537362)Firma (CUI 50896668)Firma (CUI 50499501)
Revenue
23.6K
23.5K
23.7K
23.8K
23.8K
Profit
11.8K
-18.8K
-11.9K
12.5K
-5.6K
Margin
49,9%
-79,9%
-50,4%
52,8%
-23,6%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50768154)”.