Revenue

23.5K

2024

Profit

-18.8K

2024

Employees

2024

Margin

-79,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50609370) este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 23.5K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #22.846 la cifra de afaceri, #25.108 la profit, #20.768 la număr angajați din 31.269 companii.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50609370) este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 23.5K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -79.9%).
Poziție în industrie
În industria de Comerț en-gros (România), compania este #22.846 la cifra de afaceri, #25.108 la profit, #20.768 la număr angajați din 31.269 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#22.846 din 31.269 companii

Top 73.1%

Vezi clasamentul

După profit

#25.108 din 31.269 companii

Top 80.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#20.768 din 31.269 companii

Top 66.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3.3M lei
Marjă medie
3.7%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri23.5K lei vs medie industrie 3.3M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit-79.9% vs medie industrie 3.7%

Compania este -21.9× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024

Industry size

102B

RON revenue

Total companies

31.269

Total employees

91.939

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50768154)23.6K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50537362)23.7K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50896668)23.8K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50497519)23.3K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50499501)23.8K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50949320)23.9K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50637442)23.1K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50892160)24.1K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50577014)24.3K1Comerț en-gros
Firma (CUI 50630380)22.8K1Comerț en-gros

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
-79.9%
Scor risc (0–100)
90
Percentil piață (CA)
Top 69%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    23.5K
    Profit net
    -18.8K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50609370) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50609370)(you)Firma (CUI 50768154)Firma (CUI 50537362)Firma (CUI 50896668)Firma (CUI 50497519)
Revenue
23.5K
23.6K
23.7K
23.8K
23.3K
Profit
-18.8K
11.8K
-11.9K
12.5K
17.5K
Margin
-79,9%
49,9%
-50,4%
52,8%
75,0%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50609370)”.