Revenue

72.3K

2024

Profit

24.7K

2024

Employees

1

2024

Margin

34,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50590625) este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 72.3K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #5.955 la cifra de afaceri, #3.550 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 34.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50590625) este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 72.3K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 34.1%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare (România), compania este #5.955 la cifra de afaceri, #3.550 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#5.955 din 8.990 companii

Top 66.2%

Vezi clasamentul

După profit

#3.550 din 8.990 companii

Top 39.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.961 din 8.990 companii

Top 44.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
4.4M lei
Marjă medie
5.8%
Angajați medie
9

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri72.3K lei vs medie industrie 4.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit34.1% vs medie industrie 5.8%

Compania este 5.9× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 9

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare (CAEN 25) — 2024

Industry size

39.8B

RON revenue

Total companies

8.990

Total employees

81.031

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50346206)71.9K1Fabricare
Firma (CUI 50498298)72.8K1Fabricare
Firma (CUI 50449651)73.2K1Fabricare
Firma (CUI 50505271)73.4K1Fabricare
Firma (CUI 50432528)70.5K1Fabricare
Firma (CUI 50552192)65.3K1Fabricare
Firma (CUI 50519579)64.4K1Fabricare
DOTERM S.R.L.72.4K1Fabricare
IRON LYONESS S.R.L.72.3K1Fabricare
WOLF WELDINGS & DESIGNS S.R.L.72.2K1Fabricare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
34.1%
CA / angajat
72.3K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 59%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    72.3K
    Profit net
    24.7K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50590625) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50590625)(you)Firma (CUI 50346206)Firma (CUI 50498298)Firma (CUI 50449651)Firma (CUI 50505271)
Revenue
72.3K
71.9K
72.8K
73.2K
73.4K
Profit
24.7K
32.7K
23.5K
-28.2K
13.3K
Margin
34,1%
45,5%
32,3%
-38,5%
18,1%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50590625)”.