Revenue

17.4K

2024

Profit

9.2K

2024

Employees

2024

Margin

53,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50507949) este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 17.4K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #11.585 la cifra de afaceri, #9.713 la profit, #10.424 la număr angajați din 13.452 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 53.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50507949) este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 17.4K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 53.1%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #11.585 la cifra de afaceri, #9.713 la profit, #10.424 la număr angajați din 13.452 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 69) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#11.585 din 13.452 companii

Top 86.1%

Vezi clasamentul

După profit

#9.713 din 13.452 companii

Top 72.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#10.424 din 13.452 companii

Top 77.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
440K lei
Marjă medie
27.7%
Angajați medie
2

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri17.4K lei vs medie industrie 440K lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit53.1% vs medie industrie 27.7%

Compania este 1.9× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 69) — 2024

Industry size

5.9B

RON revenue

Total companies

13.452

Total employees

23.084

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50523987)17.4K1Activități profesionale
Firma (CUI 50792748)17.1K1Activități profesionale
Firma (CUI 50659467)17.6K1Activități profesionale
Firma (CUI 50689360)16.8K1Activități profesionale
Firma (CUI 50489893)18K1Activități profesionale
Firma (CUI 50912542)18.1K1Activități profesionale
Firma (CUI 50657857)18.1K1Activități profesionale
Firma (CUI 50439747)18.1K1Activități profesionale
Firma (CUI 50644342)16.4K1Activități profesionale
Firma (CUI 50510529)16.4K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
53.1%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 71%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    17.4K
    Profit net
    9.2K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50507949) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50507949)(you)Firma (CUI 50523987)Firma (CUI 50792748)Firma (CUI 50659467)Firma (CUI 50689360)
Revenue
17.4K
17.4K
17.1K
17.6K
16.8K
Profit
9.2K
14.3K
10.6K
10.7K
12K
Margin
53,1%
82,2%
61,9%
60,7%
71,2%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50507949)”.