Revenue

251K

2024

Profit

163K

2024

Employees

3

2024

Margin

64,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50383760) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 251K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #16.541 la cifra de afaceri, #6.864 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 64.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50383760) este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 251K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 64.8%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #16.541 la cifra de afaceri, #6.864 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#16.541 din 39.568 companii

Top 41.8%

Vezi clasamentul

După profit

#6.864 din 39.568 companii

Top 17.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#8.054 din 39.568 companii

Top 20.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri251K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit64.8% vs medie industrie 11.2%

Compania este 5.8× față de media industriei

Angajați3 vs medie industrie 4

Compania este 0.8× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50567061)249K3Construcții
Firma (CUI 50384404)255K3Construcții
Firma (CUI 50900300)268K3Construcții
Firma (CUI 50347309)269K3Construcții
PEGA INTERVEN�II S.R.L.251K3Construcții
CBXR CONSTRUCT SRL-D251K3Construcții
CLIMA EXPERT DESIGN S.R.L.251K3Construcții
SPLENDID HOUSE SRL251K3Construcții
BOTOMED BIS SRL252K3Construcții
TECHSERS SOLUTION S.R.L.252K3Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
64.8%
CA / angajat
83.7K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 38%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    251K
    Profit net
    163K
    Angajați
    3

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50383760) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50383760)(you)Firma (CUI 50567061)Firma (CUI 50384404)Firma (CUI 50900300)Firma (CUI 50347309)
Revenue
251K
249K
255K
268K
269K
Profit
163K
162K
59.9K
251K
176K
Margin
64,8%
65,3%
23,5%
93,5%
65,4%
Employees
3
3
3
3
3
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50383760)”.