FENYO SRL
Revenue
13.4M
2024
Profit
1.5M
2024
Employees
62
2024
Margin
11,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FENYO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Cazare, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 13.4M lei (date 2024). În industria de Cazare (România), compania este #158 la cifra de afaceri, #179 la profit, #96 la număr angajați din 11.968 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FENYO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Cazare, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 13.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Cazare (România), compania este #158 la cifra de afaceri, #179 la profit, #96 la număr angajați din 11.968 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Cazare (CAEN 55) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 12.7× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 16.4× față de media industriei
Industry intelligence
Cazare (CAEN 55) — 2024
Industry size
12.6B
RON revenue
Total companies
11.968
Total employees
45.375
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ANA HOTELS S.R.L.230M
- SOCIETATEA COMPANIILOR HOTELIERE GRAND SRL198M
- CONTINENTAL HOTELS S.A.186M
- NEMO INVESTMENT VEHICLE S.A.178M
- SOCIETATEA DE TRATAMENT BALNEAR �I RECUPERARE A CAPACIT��II DE MUNC� "T.B.R.C.M." S.A.171M
- CALIMANESTI CACIULATA SA113M
- PHOENICIA EXPRESS S.R.L.94.6M
- M.W.IMPORT EXPORT SRL89.1M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DUNAREA SA | 13.9M | 63 | Cazare |
| ALINBOGDAN SRL | 14.6M | 62 | Cazare |
| HOTEL CAPITOL SA | 14.8M | 59 | Cazare |
| PUNTOSMART HOLIDAY S.R.L. | 15.4M | 61 | Cazare |
| CHEMICAL LTD SRL | 15.7M | 63 | Cazare |
| VOIAJOR SRL | 15.4M | 65 | Cazare |
| SEPTIMIA RESORT S.R.L. | 12M | 54 | Cazare |
| MATACHE & CO S.R.L. | 14.5M | 71 | Cazare |
| RO COM CENTRAL SA | 12.6M | 58 | Cazare |
| PIETROASA SA | 13.4M | 53 | Cazare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HARGHITA
Industrie (CAEN 55)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 11.0%
- CA / angajat
- 226K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 13.4M
- Profit net
- 1.5M
- Angajați
- 62
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 13.4M | 1.5M | 62 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FENYO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FENYO SRL(current)
- Revenue
- 13.4M
- Employees
- 62
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #19.644
- DUNAREA SA
- Revenue
- 13.9M
- Employees
- 63
- Profit
- 29.1K
- Rank RO
- #19.863
- ALINBOGDAN SRL
- Revenue
- 14.6M
- Employees
- 62
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #18.993
- HOTEL CAPITOL SA
- Revenue
- 14.8M
- Employees
- 59
- Profit
- 3.1M
- Rank RO
- #18.809
- PUNTOSMART HOLIDAY S.R.L.
- Revenue
- 15.4M
- Employees
- 61
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #18.102
- CHEMICAL LTD SRL
- Revenue
- 15.7M
- Employees
- 63
- Profit
- 842K
- Rank RO
- #17.880
- VOIAJOR SRL
- Revenue
- 15.4M
- Employees
- 65
- Profit
- 887K
- Rank RO
- #18.170
- SEPTIMIA RESORT S.R.L.
- Revenue
- 12M
- Employees
- 54
- Profit
- 87.7K
- Rank RO
- #22.413
- MATACHE & CO S.R.L.
- Revenue
- 14.5M
- Employees
- 71
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #19.127
- RO COM CENTRAL SA
- Revenue
- 12.6M
- Employees
- 58
- Profit
- 78.1K
- Rank RO
- #21.476
- PIETROASA SA
- Revenue
- 13.4M
- Employees
- 53
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #20.467
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FENYO SRL(current) | 13.4M | 62 | 1.5M | #19.644 |
| DUNAREA SA | 13.9M | 63 | 29.1K | #19.863 |
| ALINBOGDAN SRL | 14.6M | 62 | 1.3M | #18.993 |
| HOTEL CAPITOL SA | 14.8M | 59 | 3.1M | #18.809 |
| PUNTOSMART HOLIDAY S.R.L. | 15.4M | 61 | 1.8M | #18.102 |
| CHEMICAL LTD SRL | 15.7M | 63 | 842K | #17.880 |
| VOIAJOR SRL | 15.4M | 65 | 887K | #18.170 |
| SEPTIMIA RESORT S.R.L. | 12M | 54 | 87.7K | #22.413 |
| MATACHE & CO S.R.L. | 14.5M | 71 | 2.2M | #19.127 |
| RO COM CENTRAL SA | 12.6M | 58 | 78.1K | #21.476 |
| PIETROASA SA | 13.4M | 53 | 2.2M | #20.467 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FENYO SRL(you) | DUNAREA SA | ALINBOGDAN SRL | HOTEL CAPITOL SA | PUNTOSMART HOLIDAY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 13.4M | 13.9M | 14.6M | 14.8M | 15.4M |
| Profit | 1.5M | 29.1K | 1.3M | 3.1M | 1.8M |
| Margin | 11,0% | 0,2% | 9,2% | 21,1% | 11,8% |
| Employees | 62 | 63 | 62 | 59 | 61 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FENYO SRL”.