CHEMICAL LTD SRL

CUI 8976480·Cazare·Giurgiu·Founded 2024

Revenue

15.6M

2024

Profit

842K

2024

Employees

63

2024

Margin

5,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

CHEMICAL LTD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Cazare, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 15.6M lei (date 2024). În industria de Cazare (România), compania este #131 la cifra de afaceri, #337 la profit, #92 la număr angajați din 11.968 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
CHEMICAL LTD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Cazare, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 15.6M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.4%.
Poziție în industrie
În industria de Cazare (România), compania este #131 la cifra de afaceri, #337 la profit, #92 la număr angajați din 11.968 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Cazare (CAEN 55) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#131 din 11.968 companii

Top 1.1%

Vezi clasamentul

După profit

#337 din 11.968 companii

Top 2.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#92 din 11.968 companii

Top 0.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.1M lei
Marjă medie
8.4%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri15.6M lei vs medie industrie 1.1M lei

Compania este 14.8× față de media industriei

Marjă profit5.4% vs medie industrie 8.4%

Compania este 0.6× față de media industriei

Angajați63 vs medie industrie 4

Compania este 16.6× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
PUNTOSMART HOLIDAY S.R.L.15.4M61Cazare
VOIAJOR SRL15.4M65Cazare
ALINBOGDAN SRL14.6M62Cazare
DUNAREA SA13.9M63Cazare
FENYO SRL14M62Cazare
HOTEL CAPITOL SA14.8M59Cazare
OMICRON SRL18.2M64Cazare
TRANSILVANIA TREK SRL18M61Cazare
MILEXIM SRL18M61Cazare
PARADIS VACAN?E DE VIS SRL19.2M63Cazare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
5.4%
CA / angajat
248K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    15.6M
    Profit net
    842K
    Angajați
    63

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la CHEMICAL LTD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCHEMICAL LTD SRL(you)PUNTOSMART HOLIDAY S.R.L.VOIAJOR SRLALINBOGDAN SRLDUNAREA SA
Revenue
15.6M
15.4M
15.4M
14.6M
13.9M
Profit
842K
1.8M
887K
1.3M
29.1K
Margin
5,4%
11,8%
5,8%
9,2%
0,2%
Employees
63
61
65
62
63
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “CHEMICAL LTD SRL”.