FABY VALY FOREST SRL
Revenue
756K
2024
Profit
-57K
2024
Employees
2
2024
Margin
-7,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
FABY VALY FOREST SRL este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 756K lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #1.781 la cifra de afaceri, #4.356 la profit, #1.863 la număr angajați din 5.091 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- FABY VALY FOREST SRL este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 756K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -7.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #1.781 la cifra de afaceri, #4.356 la profit, #1.863 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este -1.7× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CARPAT EXPLO FOREST SRL | 783K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| FIRMANN GERMANIA TEK SRL | 750K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| CODRUL DE ARGINT SRL | 763K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| SORI FOREST S.R.L. | 763K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| INTER GREEN SILVA GROUP S.R.L. | 763K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| FOREST SITCOM S.R.L. | 766K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| PAC CRISAD FOREST S.R.L. | 767K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ADT ACTIV COMPLEX SRL | 745K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| CARUSELUL S.R.L. | 744K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| SILVA DENSA PROIECT SRL | 770K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -7.5%
- CA / angajat
- 378K
- Scor risc (0–100)
- 54
- Percentil piață (CA)
- Top 20%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 756K
- Profit net
- -57K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 756K | -57K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la FABY VALY FOREST SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- FABY VALY FOREST SRL(current)
- Revenue
- 756K
- Employees
- 2
- Profit
- -57K
- Rank RO
- #181.079
- CARPAT EXPLO FOREST SRL
- Revenue
- 783K
- Employees
- 2
- Profit
- -79.3K
- Rank RO
- #177.298
- FIRMANN GERMANIA TEK SRL
- Revenue
- 750K
- Employees
- 2
- Profit
- 84.4K
- Rank RO
- #181.993
- CODRUL DE ARGINT SRL
- Revenue
- 763K
- Employees
- 2
- Profit
- 13.7K
- Rank RO
- #180.152
- SORI FOREST S.R.L.
- Revenue
- 763K
- Employees
- 2
- Profit
- 304K
- Rank RO
- #180.112
- INTER GREEN SILVA GROUP S.R.L.
- Revenue
- 763K
- Employees
- 2
- Profit
- 220K
- Rank RO
- #180.092
- FOREST SITCOM S.R.L.
- Revenue
- 766K
- Employees
- 2
- Profit
- 139K
- Rank RO
- #179.692
- PAC CRISAD FOREST S.R.L.
- Revenue
- 767K
- Employees
- 2
- Profit
- 194K
- Rank RO
- #179.579
- ADT ACTIV COMPLEX SRL
- Revenue
- 745K
- Employees
- 2
- Profit
- 239K
- Rank RO
- #182.749
- CARUSELUL S.R.L.
- Revenue
- 744K
- Employees
- 2
- Profit
- -94.7K
- Rank RO
- #182.807
- SILVA DENSA PROIECT SRL
- Revenue
- 770K
- Employees
- 2
- Profit
- 650K
- Rank RO
- #179.097
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| FABY VALY FOREST SRL(current) | 756K | 2 | -57K | #181.079 |
| CARPAT EXPLO FOREST SRL | 783K | 2 | -79.3K | #177.298 |
| FIRMANN GERMANIA TEK SRL | 750K | 2 | 84.4K | #181.993 |
| CODRUL DE ARGINT SRL | 763K | 2 | 13.7K | #180.152 |
| SORI FOREST S.R.L. | 763K | 2 | 304K | #180.112 |
| INTER GREEN SILVA GROUP S.R.L. | 763K | 2 | 220K | #180.092 |
| FOREST SITCOM S.R.L. | 766K | 2 | 139K | #179.692 |
| PAC CRISAD FOREST S.R.L. | 767K | 2 | 194K | #179.579 |
| ADT ACTIV COMPLEX SRL | 745K | 2 | 239K | #182.749 |
| CARUSELUL S.R.L. | 744K | 2 | -94.7K | #182.807 |
| SILVA DENSA PROIECT SRL | 770K | 2 | 650K | #179.097 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | FABY VALY FOREST SRL(you) | CARPAT EXPLO FOREST SRL | FIRMANN GERMANIA TEK SRL | CODRUL DE ARGINT SRL | SORI FOREST S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 756K | 783K | 750K | 763K | 763K |
| Profit | -57K | -79.3K | 84.4K | 13.7K | 304K |
| Margin | -7,5% | -10,1% | 11,3% | 1,8% | 39,9% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “FABY VALY FOREST SRL”.