CODRUL DE ARGINT SRL
Revenue
418K
2024
Profit
13.7K
2024
Employees
2
2024
Margin
1,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CODRUL DE ARGINT SRL este o companie micro din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 418K lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #1.774 la cifra de afaceri, #2.078 la profit, #1.863 la număr angajați din 5.091 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CODRUL DE ARGINT SRL este o companie micro din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 418K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #1.774 la cifra de afaceri, #2.078 la profit, #1.863 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SILNELU S.R.L. | 812K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| MARYSEBWOOD S.R.L. | 697K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| BIOMAS� ENERGY LEMN S.R.L. | 839K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| FOREST ADELAU S.R.L. | 841K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ARBORICULTURE S.R.L. | 842K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ALBERT & AROMA P�DURII S.R.L. | 689K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ATLANCA FOREST GREEN S.R.L. | 682K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| GREEN HOLDINGS CZC S.R.L. | 674K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| SORI FOREST S.R.L. | 763K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| INTER GREEN SILVA GROUP S.R.L. | 763K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.8%
- CA / angajat
- 381K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 20%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 418K
- Profit net
- 13.7K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 418K | 13.7K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CODRUL DE ARGINT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CODRUL DE ARGINT SRL(current)
- Revenue
- 418K
- Employees
- 2
- Profit
- 13.7K
- Rank RO
- #180.152
- SILNELU S.R.L.
- Revenue
- 812K
- Employees
- 2
- Profit
- 24.1K
- Rank RO
- #173.654
- MARYSEBWOOD S.R.L.
- Revenue
- 697K
- Employees
- 2
- Profit
- 127K
- Rank RO
- #189.816
- BIOMAS� ENERGY LEMN S.R.L.
- Revenue
- 839K
- Employees
- 2
- Profit
- 6.9K
- Rank RO
- #170.347
- FOREST ADELAU S.R.L.
- Revenue
- 841K
- Employees
- 2
- Profit
- 223K
- Rank RO
- #170.172
- ARBORICULTURE S.R.L.
- Revenue
- 842K
- Employees
- 2
- Profit
- 375K
- Rank RO
- #169.990
- ALBERT & AROMA P�DURII S.R.L.
- Revenue
- 689K
- Employees
- 2
- Profit
- 1.2K
- Rank RO
- #191.079
- ATLANCA FOREST GREEN S.R.L.
- Revenue
- 682K
- Employees
- 2
- Profit
- 28K
- Rank RO
- #192.306
- GREEN HOLDINGS CZC S.R.L.
- Revenue
- 674K
- Employees
- 2
- Profit
- 39K
- Rank RO
- #193.521
- SORI FOREST S.R.L.
- Revenue
- 763K
- Employees
- 2
- Profit
- 304K
- Rank RO
- #180.112
- INTER GREEN SILVA GROUP S.R.L.
- Revenue
- 763K
- Employees
- 2
- Profit
- 220K
- Rank RO
- #180.092
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CODRUL DE ARGINT SRL(current) | 418K | 2 | 13.7K | #180.152 |
| SILNELU S.R.L. | 812K | 2 | 24.1K | #173.654 |
| MARYSEBWOOD S.R.L. | 697K | 2 | 127K | #189.816 |
| BIOMAS� ENERGY LEMN S.R.L. | 839K | 2 | 6.9K | #170.347 |
| FOREST ADELAU S.R.L. | 841K | 2 | 223K | #170.172 |
| ARBORICULTURE S.R.L. | 842K | 2 | 375K | #169.990 |
| ALBERT & AROMA P�DURII S.R.L. | 689K | 2 | 1.2K | #191.079 |
| ATLANCA FOREST GREEN S.R.L. | 682K | 2 | 28K | #192.306 |
| GREEN HOLDINGS CZC S.R.L. | 674K | 2 | 39K | #193.521 |
| SORI FOREST S.R.L. | 763K | 2 | 304K | #180.112 |
| INTER GREEN SILVA GROUP S.R.L. | 763K | 2 | 220K | #180.092 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CODRUL DE ARGINT SRL(you) | SILNELU S.R.L. | MARYSEBWOOD S.R.L. | BIOMAS� ENERGY LEMN S.R.L. | FOREST ADELAU S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 418K | 812K | 697K | 839K | 841K |
| Profit | 13.7K | 24.1K | 127K | 6.9K | 223K |
| Margin | 1,8% | 3,0% | 18,2% | 0,8% | 26,6% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CODRUL DE ARGINT SRL”.