Revenue

27.8K

2024

Profit

21.2K

2024

Employees

2024

Margin

76,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

EUGEN TOOLS S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 27.8K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #28.562 la cifra de afaceri, #16.025 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 76.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
EUGEN TOOLS S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 27.8K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 76.2%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #28.562 la cifra de afaceri, #16.025 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#28.562 din 39.568 companii

Top 72.2%

Vezi clasamentul

După profit

#16.025 din 39.568 companii

Top 40.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#28.930 din 39.568 companii

Top 73.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri27.8K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit76.2% vs medie industrie 11.2%

Compania este 6.8× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
DELI TOUR S.R.L.27.5K1Construcții
KM.191 SRL27.2K1Construcții
HER�SCU ELECTRICE S.R.L.28.6K1Construcții
ELECTRICA D�NICEI S.R.L.26.9K1Construcții
��RLEA MIHAI S.R.L.26.9K1Construcții
FLOORCON S.R.L.29K1Construcții
�ON�ONEL CONSTRUCT S.R.L.26.2K1Construcții
CIVIL SPEED SERVICES S.R.L.29.9K1Construcții
TIF EXCAV�RI S.R.L.25K1Construcții
INDUSTRIAL STAMPI S.R.L.24.5K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
76.2%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 68%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    27.8K
    Profit net
    21.2K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la EUGEN TOOLS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricEUGEN TOOLS S.R.L.(you)DELI TOUR S.R.L.KM.191 SRLHER�SCU ELECTRICE S.R.L.ELECTRICA D�NICEI S.R.L.
Revenue
27.8K
27.5K
27.2K
28.6K
26.9K
Profit
21.2K
9.9K
-17.6K
19.7K
-22.6K
Margin
76,2%
35,9%
-64,5%
69,1%
-84,0%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “EUGEN TOOLS S.R.L.”.