EMBROIDERY WOOD ELEMENTS S.R.L.

CUI 46372363·Confecții articole îmbrăcăminte·Olt·Founded 2024

Revenue

47.1K

2024

Profit

13.8K

2024

Employees

2024

Margin

29,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

EMBROIDERY WOOD ELEMENTS S.R.L. este o companie micro din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 47.1K lei (date 2024). În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #3.157 la cifra de afaceri, #1.623 la profit, #3.574 la număr angajați din 5.699 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
EMBROIDERY WOOD ELEMENTS S.R.L. este o companie micro din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 47.1K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.4%.
Poziție în industrie
În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #3.157 la cifra de afaceri, #1.623 la profit, #3.574 la număr angajați din 5.699 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.157 din 5.699 companii

Top 55.4%

Vezi clasamentul

După profit

#1.623 din 5.699 companii

Top 28.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.574 din 5.699 companii

Top 62.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.6M lei
Marjă medie
3.1%
Angajați medie
10

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri47.1K lei vs medie industrie 1.6M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit29.4% vs medie industrie 3.1%

Compania este 9.3× față de media industriei

Industry intelligence

Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — 2024

Industry size

9.1B

RON revenue

Total companies

5.699

Total employees

57.643

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MARYRAD M.C.D.R. SRL47K1Confecții articole îmbrăcăminte
SOFIGIN SRL48.8K1Confecții articole îmbrăcăminte
TADI S.R.L.49.3K1Confecții articole îmbrăcăminte
GABRINI ZAZA CONF S.R.L.43.5K1Confecții articole îmbrăcăminte
MATTHIASDESING S.R.L.43.3K1Confecții articole îmbrăcăminte
MC MIREILLE & RAPHAM S.R.L.42.8K1Confecții articole îmbrăcăminte
PATEX STIL SRL42.5K1Confecții articole îmbrăcăminte
SELENA SRL41.5K1Confecții articole îmbrăcăminte
ESTIVAL TEX SRL47K1Confecții articole îmbrăcăminte
ANDIGEL S.R.L.47K1Confecții articole îmbrăcăminte

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
29.4%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 64%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    47.1K
    Profit net
    13.8K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la EMBROIDERY WOOD ELEMENTS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricEMBROIDERY WOOD ELEMENTS S.R.L.(you)MARYRAD M.C.D.R. SRLSOFIGIN SRLTADI S.R.L.GABRINI ZAZA CONF S.R.L.
Revenue
47.1K
47K
48.8K
49.3K
43.5K
Profit
13.8K
3.3K
-7.2K
2.4K
-81.9K
Margin
29,4%
7,1%
-14,7%
4,9%
-188,2%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “EMBROIDERY WOOD ELEMENTS S.R.L.”.